Půda již podruhé patřila dětem!

Vytvořeno: neděle 16. prosinec 2018 22:48

V sobotu 8.12.2018 proběhl druhý ročník umělecké vernisáže - happeningu dětí, rodičů a učitelů ZŠ Jarov ve spolupráci s GMHŠ hl. m. Prahy a ZUŠ ze Štítného ul.

Posláním celé akce bylo prostřednictvím dětského umění oživit nevyužité prostory školy a vytvořit dramaturgický plán pro následný projekt rekonstrukce půdních prostor školy jako celoročně využitelného prostoru vhodného k uspořádání uměleckých a vzdělávacích akcí.

Celá akce začala vesrnisáží děl dětí z výtvarného kroužku žáků pod vedením paní Raškové, která se ujala organizace celého projektu, ve spolupráci s paní učitelkou Messiereurovou, která vede žády v ateliéru školy pod hlavičkou ZUŠ ve Štítného ulici.
Kromě výtvarných děl děti přetvořily půdu budovy na interaktivní scénografické dílo (stínové divadlo, divadelní představení žáků dramatického kroužku, které nacvičila paní Zelená - Sittová).

Celou akci podpořily paní vychovatelky ŠD kavárnou a vývarnými dílnami pro rodiče a děti v prostorách budovy ŠD.

Vyvrcholením odpoledne bylo slavnostní rozsvícení vánočního stromu v atriu školy.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na realizaci projektu, a také návštěvníkům, kteří přišli vystavující a účinkující podpořit.

Kdo nestihl půdu navštívit, bude mít ještě možnost prohlédnout si expozici ve středu 19.12. po vystoupení pěveckého sboru a třídy V.B, která sehraje "Živý Betlém" od 18.30 v tělocvičně školy.

Průřez odpoledne ve fotografii očima p. Hacaperkové