Projekt "Záložka do knihy spojuje školy"

Vytvořeno: pondělí 12. listopad 2018 20:53

Naše škola se již tradičně zapojila do česko - slovenského projektu

" Záložka do knihy spojuje školy". Letos se konal již IX. ročník. Žáci naší školy vyrobili v rámci pracovních činností se svými učiteli záložky do knihy pomocí různých technik. Ty potom shromáždila naše paní vychovatelka a knihovnice - paní Lišková, připojila k nim dopisy od našich dětí slovenským kamarádům, propagační materiály, které věnovala za MČ Praha 3 paní Slezáková a odeslala do slovenské partnerské školy, která nám byla přidělena. Letos se jí stala  ZŠ J.A. Komenského z Komárna. A pak už jsme jenom čekali...

Za Slovenska skutečně dorazila velká krabice záložek, propagačních materiálů a dopisů pro naše děti. Paní Lišková je spravedlivě rozdělila mezi žáky, kteří se na výrobě našich záložek podíleli. Děti ze III.A a IV.A dostaly dopisy od slovenských dětí, na které budou odpovídat a hromadně je pošleme zpět na Slovensko. Děti z I. A i B, II. A i B dostaly záložky dnes, ještě budou mít "radost" děti z V.B.

Děkujeme všem zúčastněným dětem, učitelům a zvláště paní Liškové za organizaci projektu a už se těšíme na ten další, desátý!

Fotografie ze slovenské školy, čteme dopisy slovenských dětí

Rozdávání slovenských záložek