Zelené kilometry

Vytvořeno: čtvrtek 12. duben 2018 19:53

Vyhlášení Soutěže o zelené kilometry

Spolek Auto-Mat, který prosazuje lepší prostředí pro kvalitní život ve městě,

vyhlašuje další kolo tradiční Soutěže o zelené kilometry. Cílem této soutěže je pomoci dětem vykonávat každodenní cesty do školy samostatně nebo v doprovodu rodičů ekologickým způsobem. Děti si mají uvědomit, co může jedinec udělat pro ochranu životního prostředí, a získat pocit, že jsou součástí komunity.

Naše škola se do soutěže opět zapojí. Prosíme rodiče a prarodiče žáků, aby podpořili naše snahy. V období mezi 16. – 28. dubnem se s dětmi pokuste dopravovat do školy a z ní pěšky, na kole, na koloběžce, MHD, popř. elektromobilem. Za každou takto absolvovanou cestu dítě získá 1 „zelený km“. Čím více takových kilometrů, tím lépe. Konkrétní týden pro sběr kilometrů v jednotlivých třídách si stanoví třídní učitelé.

Budeme rádi, když alespoň část z vás, kteří dojíždíte autem, přesedlá v daném termínu na MHD nebo na kola. Zůstanete-li  tomuto způsobu přepravy věrní dlouhodobě, skvělé!

Děkujeme.