Vítáme vás na stránkách lV.A

Na základě velkého zájmu o individuální konzultace Vám nabízíme termín každé úterý v 11:00. Schůzky se vždy účastní oba rodiče s dítětem, ředitel školy a třídní učitelka. Kontaktovat nás můžete na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

29.1.2020

Výskyt planých neštovic v naší třídě!!!

Týden od 27.1. - 30.1.2020

Čj - probíráme vzory mužského rodu (v učebnici a pracovním sešitu kap. Sportovně)

16.1.2020

Vážení rodiče,

na rodičovských schůzkách bylo vybráno 1750 Kč jako peněžitý dar a částka byla předána hospodářce školy paní Simoně Vlasákové. Ta bude informovat Vašeho zástupce z řad rodičů, jak bude s těmito prostředky naloženo.

Jménem třídy Vám za dar děkujeme.

Mgr. Eva Hříbková

Informace k čtvrtletním písemným pracím:

15. 1. písemná práce z přírodovědy + písemná práce z vlastivědy (započítány známky těm, kterým se práce povedla. Ostatní mají poslední šanci na opravu v úterý 21.1.2020)

16. 1. čtvrtletní práce z ČJL

17. 1. čtvrtletní práce z Ma

21. 1. písemná práce z Vl (píší jen ti, kterým se test nepovedl 15.1.)

KRÁSNÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!

16.12.2019

Vážení rodiče,

dnes jsme se třídou absolvovali vánoční vystoupení v MŠ. Chtěla bych touto cestou všem poděkovat za pěkné výkony. Vystoupení se dětem povedlo. Také bych Vám chtěla poděkovat za cukroví, které děti donesly.

Bohužel Vás musím informovat o kázeňských problémech, které se v naší třídě začínají rozmáhat. Děti si dělají naschvály: schovávají si věci, učebnice, boty... Dnešním vrcholem je znečištění zimní bundy psími exkrementy a natržení bundy. Následným prošetřováním ve třídě bylo zjištěno, že se nejedná o první případ poškozování cizí věci. (Nikdo se nepřiznal.) Žádáme Vás tímto, abyste si s Vašimi dětmi promluvili o závažnosti takového jednání a nepřijatelnosti takového chování ve společnosti!!!

Vážení rodiče,

s blížícími se Vánoci a s přáním dětí uspořádat v pátek 20.12. vánoční posezení u čaje s rozdáváním dárků pod stromečkem bychom Vás rádi požádali, zda byste koupili drobný dárek v hodnotě 50 - 100 Kč, který pak Vaše dítě donese do školy. Každý dárek dostane své číslo a u stromečku proběhne tombola, kde si děti svůj dárek vylosují. (Chceme předejít tomu, aby někdo odešel zklamaný a bez dárečku.) Též prosíme o pár kousků cukroví k čaji (3 - 5?). Děkujeme.

16.1.2020 - pravděpodobný termín 2. čtvrtletní práce z Čj - pouze jedna práce (doplňovačka + stavba slova, určování slovních druhů, mluvnické kategorie podstatných jmen a sloves, vzory podstatných jmen středního a ženského rodu a jejich koncovky). Slohová práce - pouze jedna za pololetí. Nyní psát již nebudeme.

- připomínám - nosit čtenářské deníky - nejpozději do 10.1.2020!!!

Týden od 2.12.2019 do Vánoc

Ma - pracovní sešit do s. 34, v učebnici Ma do s. 36 a v geometrii v pracovním sešitě do s. 53.

Čj - probírali jsme vzory středního a ženského rodu. Do Vánoc budeme procvičovat psaní koncovek u jmen středního a ženského rodu a opakovat probrané pravopisné jevy. (kap. Italsky a Vánočně v učebnici i v pracovním sešitě)

- prosím o průběžné nošení čtenářských deníků (2 - 5 knih/1. pol.)

- do Vánoc stihneme ještě 1 diktát a 2 pětiminutovky

Týden od 25. do 29.11.2019

Čj - probíráme a procvičujeme vzory podstatných jmen rodu středního (psaní koncovek, zvláště -i/-y po obojetných souhláskách v koncovkách podstatných jmen středního rodu) - kapitola Omluvně (s. 46 - 53), pracovní sešit (s. 27 - 30).

- sloh a komunikace: Jak si psát poznámky (žáci dostali šablony - nosit, prosím, do školy!); Jak se omluvit a požádat o něco v písemném i ústním projevu; Co je to manipulace a jak se jí bránit.

Týden od 18. do 22. 11. 2019

Čj - v učebnici probíráme kapitolu Slovensky

- národní a mateřský jazyk; spisovnost/nespisovnost

- opakujeme a procvičujeme: základní skladební dvojice, skladební dvojice; spodobu znělosti; slovní druhy; vyjmenovaná slova; stavbu slova (předpona, kořen, přípona) - zaměřujeme se na změnu hlásek v kořenu příbuzných slov; rozdíly mezi předložkami a předponami - pravopis

Pracovní sešit - hotová cvičení 1 - 4/ s. 22,23

- pro nemocné: tento týden dokončíme kapitolu Slovensky jak v učebnici, tak v pracovním sešitě. Prosím o doplnění látky.

Všechny fotografie z minulého roku najdete na https://jarovlis.rajce.idnes.cz/