Noc s Andersenem

Vytvořeno: úterý 27. březen 2018 18:48

V pátek 23.03.2018 proběhl další ročník Noci s Andersenem.

I naše škola, potažmo žáci z obou čtenářských klubů (paní Bc. Liškové a pana Mgr. Hovorky), se večer v 18 hodin sešli ve školní družině, aby společně četli, tvořili a soutěžili s Pejskem a Kočičkou. Letos uplynulo 90 let od doby, kdy tato krásná kniha pana Čapka, která provázela několik generací, spatřila světlo světa.

Protože jediný chlapec onemocněl, byla to čistě "dámská jízda". Se 12 holčičkami nocovala paní Lišková s dcerou Olinkou. Společně "pekly" nepečený dort z piškotů a zakysané smetany, dívaly se na pohádku O pyšné noční košilce, kterou si následně vyzdobily, luštily kvízy, soutěžily... Do postýlek - tedy do spacáků - se dostaly až pozdě v noci, ale ve 23.45 hodin byl naprostý klid. První ranní ptáčata vstávala již v 5.45. Domů odcházely kolem 9 plné dojmů a dobrot, které připravily jejich maminky a paní učitelky.

Noc s Andersenem ve fotografiích