název-ZŠ Jarov cesta-ZŠ Jarov strom strom-pravý
ptáček-levý
ptáček-pravý
písmo-MŠ Jarov MŠ Jarov písmo-ZŠ Jarov ZŠ Jarov ptáček pravý East Jarov
beruška škola

Stránky tříd MŠ

Vítejte na stránkách MŠ

otevřete

Caption Title Here

Vítejte na stránkách ZŠ

klikněte

Stránky školní družiny

Vítejte na stránkách ŠD

klikněte

Caption Title Here

Vítejte na stránkách ŠJ

klikněte

Vítáme vás na stránkách lll.A

Milí rodiče a žáci, 
děkuji Vám za rok, který jsem s Vámi mohla strávit.
I když nebylo vždy vše růžové, jsem ráda za zkušenost, kterou jsem získala a za mnoho krásných vzpomínek, které se mi vždy vybaví, když slyším znělku "My jsme žáci 3.B" (hymna 3.A okamžitě naskakuje)
Děti dnes dostaly moji e-mailovou i soukromovu adresu, pokud by měly chuť mi napsat, budu moc ráda, věřím, že kromě sdílení zážitků to pro ně bude mít význam i v oblasti rozvoje psaní dopisu i ICT :-)
Ještě bych Vám chtěla poděkovat za spoustu krásných kytiček, sladkostí a sbírku lištiček :-)
Přeji Vám hodně radosti z dětí, letní pohody a snad už klidný školní rok 2019/2020, který určitě přijde za hooooodně dlouho :-)
 
Moc Vám děkuji a vše nejlepší ze srdce přeje, 
Olga Lišková
 

 
Milí rodiče, 
prosím vás o zaplacení fotografií (do pátku 21.6.). Třídní fotka 40Kč, skupinka 35Kč, 18 dětí si přálo fotografii pedagogického sboru za 40Kč.
 
Příští rok bude mít třídu paní učitelka Hříbková společně s panem ředitelem Šeblem.
Třídní fond předám panu řediteli i s fakturami apod., navíc jsem z něho již zaplatila pracovní sešity na AJ.
 
Učebnice budeme vybírat v pondělí, prosím o kontrolu, že nejsou popsané, případné slepení poškozených stránek.
 
Děkuji a přeji hezký den, 
Olga Lišková
 

Milí rodičové,
 
po domluvě s paní učitelkou vzešel nápad rozloučit se s pomalu končícím školním rokem a společně s dětmi přivítat všemi očekávané prázdniny :-)
 
Takže kdo bude mít čas a chuť, je ve čtvrtek 20.6. od 16:00 hod. v kempu Pražačka rezervovaný stůl, kde je možné dát si pivko, limču a něco dobrého z grilu. 
 
Mohlo by to být docela prima odpoledne, co myslíte :-)?
 
Těšíme se na viděnou!
Barbora S., Blanka K. a Olga :-)

Milí rodiče, 

dnes jsem provedla vyúčtování Školy v přírodě a děti obdržely 83Kč, které zbyly z peněz na vstupy. Prosím, podepište jejich převzetí v Žk v sekci "Jiná sdělení".

Z vybraných peněz na dopravu a ubytování zbylo cca 29Kč na žáka, tyto peníze použiji k nákupu na "závěrečný raut" v posledním červnovém týdnu.

Dále dostaly přehled učiva, které jsme v tomto školním roce probrali v matematice a českém jazyce. Jedná se o výstupy, které by měly naplnit v závěrečných testech, které budeme psát příští týden. Dnes jsme je reflektovali, co si mají ještě doprocvičit a zopakovat, aby testy dopadly dobře. Vše také ještě procvičíme společně v hodinách.

V aktuálním počasí se chodíme v odpoledních vyučovacích hodinách učit ven. Pokud atmosféra ve třídě tomu bude odpovídat, ráda bych takto postupovala i nadále. Prosím, aby děti byly vybaveny pokrývkou hlavy.

Děkuji a přeji krásné letní dny, 

Olga L.


Milí rodiče, 

právě jsme ukončili program závěrečnou diskotékou a "stezkou odvahy" z jídelny do postýlek. Vše proběhlo naprosto úžasně a lanové centrum se stalo největším trhákem školy v přírodě.

Všechny fotky a video bych do týdne nahrála na https://jarovlis.rajce.idnes.cz/Skola_v_prirode_14_-_19.5.2019

Těšte se na nás zítra cca ve 13.30 - 14.00. Pokud by došlo po cestě k časové změně, budu Vás informovat SMS.

Děkuji a přeji krásný večer, 

Olga + Olga + Zuzka

 


Milí rodiče, 

ubytování je naprosto skvělé, pan Ptáček nám zajišťuje výborné akce (zítra budeme mít borůvkové knedlíky k obědu, čeká nás velice výhodná prohlídka rozhledny).

Poprali jsme se i se sněhovým překvapením, děkuji, že jsou děti skvěle vybaveny. Můžete se podívat na ukázku dnešního řádění: https://jarovlis.rajce.idnes.cz/Skola_v_prirode_14_-_19.5.2019

Zítra nás čeká výlet na hrad Kašperk.

Držíme se, vy držte palce a posílejte prosím pohledy, dělají dětem obrovskou radost.

Hezký večer, 

Olga + Olga + Zuzka


Milí rodiče,

na školu v přírodě děti dojely v pořádku, čekaly na ně hranolky s masem a sněhový poprašek :-).

H. Kačírková

 


Milí rodiče,

děti dostaly přihlášky do družiny na příští rok, kdo bude mít o ŠD zájem, prosím, předejte vyplněný fomulář některé z paní vychovatelek. Místa pro budoucí čtvťáky jsou omezená.

Zítra bude srazpředc školou v 7.30, abych vybrala Bezinfekčnost (https://www.zsjarov.cz/index.php/ostatni-dokumentya dokumenty které mi někdo ještě neodevzdal, bez nichž děti na ŠvP nemohou (kopie očkovacího průkazu a kartu pojišťovny, potvrzení od lékaře apod.) odjíždět budeme v 7.45.

Autobus by měl přijet nahoru ke škole.

Děkuji,

Olga Lišková

 


Milí rodiče, 

prosím, abyste všechny potřebné dokumenty (kopie kartičky pojišťovny a očkovacího průkazu, potvrzení od lékaře a podepsaná prohlášení) ke Škole v přírodě + 500Kč na vstupy poslali po dětech do pondělí. Bezinfekčnost si budu vybírat u autobusu, ale ať vše ostatní máme v pořádku vybrané.

Žáci, kteří budou chodit v době ŠvP do školy budou pracovat podle rozvrhu 3.B, který obdrží v pondělí.

Děkuji, 

Olga Lišková

 


Vážení rodiče, 

informační schůzka ohledně Školy v přírodě proběhne v pondělí 29.4. od 16.30. Na schůzce budete seznámeni se všemi konkrétními informace a časy, obdržíte seznam věcí a vyřešíme veškeré potřebné dokumenty a prohlášení.

Děkuji, 

Olga Lišková

 


Vážení rodiče, 

Škola v přírodě se blíží, proto Vás poprosím o doplacení druhé části: 1600Kč (číslo účtu a variabilní symbol je stejný, jako je uvedený na lístečku v žákovské knížce z ledna). Prosím do 6.5.2019

Paní Kombercové a paní Svobodové děkuji za zajištění odměn.

Dále upřesním postup, který jsem po konzultaci s kolegyní uskutečnila: za 5 splněných domácích úkolů (donesených v termínu) žáci dostávají jedničku do žákovské za "Domácí úkoly". Pokud je nenosí, nemají žádnou známku z domácích úkolů, ale vše mám u sebe zaznamenané. někteří již míří ke druhé jedničce.

V pátek si budu vybírat ŽK, abych sepsala hodnocení za 3.čtvrtletí, proto je mimořádně přes víkend nebudou mít děti u sebe.

Na závěr bych Vás chtěla poprosit o zaplacení divadelního představení 29.4. (140Kč) a Planetária 7.5. (75Kč).

Děkuji a přeji hezký den, 

Olga Lišková


Ve třídě se vyskytly vši, prosím o kontrolu, 

Děkuji, Lišková 


Vážení rodiče, 

za 14 nasbíraných Machů jsem se rozhodla tento měšíc uspořádat "Deskové odpoledne". Bude se konat u nás ve třídě cca od 13 - 14h (po obědě).

Bohužel ve třídě opět došlo ke zhoršení jak plnění žákovských poviností, tak chování. Dnes 14 dětí nemělo domácí úkol. Už skoro 14 dní to píšu do notýsků, pokud úkol nemají. Od pondělí to budu zapisovat do žákovské knížky (dozvěděla jsem se, že kontrolu notýsků provádí cca 8 z Vás), tak aby se tato informace k Vám dostala snadněji.

Moc mě mrzí, jak se situace opět vyhrotila, ráda bych s nimi pracovala pomocí objevů, prožitkově, zábavnější formou, ale to bez dodržování pravidel a plnění si svých malých povinností, opravdu nejde.

Hezký víkend, 

Olga Lišková

 


Z důvodu oteplení nejdeme v pondělí 11.3. bruslit, ale budeme ve stejnou dobu hrát pod Žižkovskou věží minigolf :-)


Ve třídě se vyskytly vši, prosím o kontrolu.

Děkuji, Olga Lišková


Milí rodiče, 

pro děti, které se aktivně zapojily do soutěže vypsané nakladatelstvím Albatros a zpracovaly některé ze soutěžních úkolů, jsme se rozhodli uspořádat jako odměnu "Noc s Andersenem". Přespání v prostorách školní družiny s připraveným programem se bude konat z 29.3. na 30.3. Veškeré informace, seznam věcí a příhlášku budu dětem rozdávat v průbehu března.

Za určitý počet nasbíraných obrázků "Macha a Šebestové" v tomto měsíci se bude pořádat na přelomu března a dubna program navíc. Jedná se o odměnu za dodržování pravidel ve škole, pomoc spolužákům, plnění úkolů navíc. Náplň této akce bude v průběhu měsíce ještě upřesněna, ale nejspíše se bude jednat o cca 1-2 hodiny v pátek po vyučování.

Děkuji a přeji krásný březen, 

Olga Lišková


Milí rodiče, 

děkuji vám za pomoc s chystáním masek na dnešní Masopustní den. Myslím, že si to děti užily! Fotografie "projektíků" a reflektivní shrnutí Masopustu dofotím v pondělí, ale krásné masky si můžete už prohlédnout v albu Masopust.: https://jarovlis.rajce.idnes.cz/Masopust/?utm_source=notification&utm_medium=email&utm_campaign=album-created

V pondělí nás čeká bruslení - prosím opět o sportovní vybavení, tramvajenku apod. Ve čtvrtek půjdeme do Toulcova dvora, sraz normálně ve třídě, odcházet budeme v průběhu první hodiny, návrat cca ve 12.30

Dále se podařilo domluvit divadelní představení v Divadle V Dlouhé - viz Akce třídy (peníze budu vybírat opět po upozornění a dostatečným předstihem).

Přeji Vám krásný víkend, 

Olga L.

 


Ve třídě se vyskytly plané neštovice.

 


Milí rodiče, 

V žákovské knížce v sekci "Jiná sdělení" jsou nalepené informace ohledně placení Školy v přírodě, prosím Vás o uhrazení částky do uvedeného data.

15.1. se konají třídní schůzky, pokud byste měli opět zájem o individuální konzultace, napište mi prosím e-mail s časem, který by Vám vyhovoval. (15.30 - 17.00, vždy na 25 min)

Koncem týden začneme psát čtvrtletní testy, děti budou upozorněny, na jaké učivo se mají podívat. Klasifikace se bude uzavírat 18.1., do té doby mají mít všichni odprezentovanou druhý čtenářský deník.

Pokdu mají zájem o vylepšení známek, mohou nosit referáty, nebo se nechají vyzkoušet (v prvouce se již někteří žáci sami dobrovolně přihlásili na opravy) - se těmito informacemi a možnostmi již byli žáci seznámeni.

 

Přeji Vám hezký týden, 

Olga Lišková


Ve třídě se vyskytly vši, prosím o kontrolu.

Děkuji, 

Olga Lišková


 

Milí rodiče, 

Děkuji vám za Váš zájem i pomoc s poměrně náročným prosincem, ať už se to týkalo návštěv Matematických kroužků, pomoc s doprovodem i vázáním bruslí, tak i za vybavení dětí na všechny akce, které te´d probíhaly.

V žákovských knížkách mají nalepené instrukce ohledně placení školy v přírodě (první zálohu, kterou jsem vybírala v hotovosti předám paní hospodářce a již vše bude probíhat platbou na účet školy s variabilním symbolem uvedeným na lístečku).

Po vánočních prázdninách je opět naplánovaný Toulcův dvůr, prosím, 4.1. sraz bude v 7.45 před školou!

Ještě doaktualizuji alba na https://jarovlis.rajce.idnes.cz/, abyste měli přehled o naší práci a zábavě ěhem školního roku i Vánoční besídky.

Na závěr Vám moc děkuji za vánoční přání i dárky, udělaly mi neuvěřitelnou radost. :-) 

Přeji Vám krásné prožití Vánoc a hodně zdraví, klidu a pohody do nového roku, 

Olga Lišková

 


Važení rodiče, 

děkuji těm, kteří již zaplatili vstupné na blížící se akce (první placený program se koná již v pondělí!).

Dále Vás chci informovat, že od naší první třídní schůzky stále řeším slibovanou školu v přírodě, bohužel administrativa, rozpočty a jednání s některými ubytovateli je skutečně neuvěřitelné a vyčerpávající. Může se zdát, že se stále nic neděje, ale snažila jsem se zajistit slušnou úroveň služeb za rozumnou cenu, což je opravdu "běh na dlouhou trať".

O závěrech Vás budu informovat zde na stránkách, až budu mít skutečně vše potvrzené. 

Také jsem třídu přihlásila na bruslení pod Žižkovskou věží. První bruslení se bude konat 17.12. Bruslení bude vynahrazovat pondění hodinu TV a mělo by se konat jednou měsíčně, ostatní hodiny tělesné výchovy budeme normálně chodit do tělocvičny. Brusle pro ty, kteří nemají své vlastní by měly být k zapůjčení, kdo má vlastní, prosím, aby si je donesl.

Děkuji a přeji klidný víkend, 

Olga Lišková


 

Milí rodiče, 

ráda bych Vás informovala o akcích, která nás čekají v prosinci.

Příští týden v pondělí navštívíme divadlo U Hasičů (80Kč) a ve čtvrtek se budeme účastnit Čtení pro Kuře v Městské knihovně na Mariánském nám. (30Kč - z třídního fondu)

13.12. přijede do školy anglické divadlo, představení se bude konat zřejmě v tělocvičně (50Kč - peníze z třídnícho fondu).

V posledním týdnu pojedeme do Toulcova dvora na program "Krtek a kalhotky" (90Kč) a autobusem do Přerovského skanzenu (cca 230). Prosím na tyto programy, aby byly děti pořádně oblečené, budou se konat ve venkovních či nevytápěných prstorách.

A hned po vánočních prázdninách se opět podíváme do Toulcova dvora "Superhrdinové mezi rostlinami" (100Kč).

Proto bych Vás chtěla poprosit o hromadnější zaplacení vstupného 500Kč - slibovala jsem Vám výběr vstupného dříve, ale dosud jsme měli akce neplacené. Pokudjiž víte, že některého programu se Vaše dítě účastnit nebude, prosím o poslání zbývajícího vstupné s lístečkem, čeho se účastnit nebu.

 

Děkuji a přeji poklidný skoro adventní čas, 

Olga Lišková

 


Vážení rodiče, 

jak jsem děti upozorňovala, ráda bych Vás seznámila se situací, jak to v naší třídě delší dobu probíhá.

Určitě díky podpisům třídních pravidel a školního řádu či povídání s dětmi jste porozuměli, že nežádoucí chování dětí se opakuje. Velice mě to mrzí, snažím se to všemožně "ukočírovat", ale bez vaší pomoci se to nepodaří.

Nyní se zase rozšířilo nenošení úkolů, které jsem začala zapisovat do žákovských knížek a prosím o Váš podpis, sdělení v notýsku se bouhžel nesetkalo s úspěchem.

Hodnocení tělocviku celé třídy pomocí smajlíků, na kterém jsme se domluvili na třídní schůzce, probíhalo, ale časově bylo opravdu velice náročné a efekt se nedostavil. Děti, které reagují na slovní napomenutí se srovnají, ty, které to nezvládnou, budou mít v žákovské knížce lísteček se stručným popisem chování v hodině. Byla bych moc ráda, pokud byste mi na tento vzkaz byli ochotni písemně zareagovat.

S tím je také spojená další věc. V následujících týdnech bych tuto situaci ráda řešila individuálně s rodiči, jejichž dětí se toto ve větší míře týká. Na těchto konzultacích bychom se společně s kolegy, kteří Vaše děti učí, snažili najít nejlepší cestu, jak zlepšit spolupráci, přístup a aktivitu dětí v hodinách.

Poslední bod se týká školy v přírodě, bohužel jsem byla nucena změnit místo a termín konání školy v přírodě z důvodu nekompetetivního chování pana majitele. Vaše zálohy na školu v přírodě mám uschované. Právě jednám s panem ubytovatelem penzionu U Horejšů na Zadově, až budu vědět konkrétní informace, vše zde včas zveřejním, případně uspořádám mimořádné třídní schůzky, kde bych Vás se vším blíže seznámila. 

Jak jsem ovšem říkala na třídní schůzce, škola v přírodě je určena dětem dodržujících pravidla, slušné chování a bezpečnost sebe i osttních. Vnímání během hodin a besed v poslední době je ovšem u některých na pováženou, prosím Vás tedy o opětovnou domluvu dětem ohledně jejich chování.

 V pátek si vyberu žákovské knížky a v pondělí je vrátím společně se čtvrtletním hodnocením Vašich dětí.

Děkuji Vám a přeji hezký den, 

Olga Lišková

 

 


Milí rodiče, 

předně Vám děkuji za spolupráci s výběrem knih, hledáním informací o ČSR a připravením barevného oblečení dětí. Vše jsme využili v projektu "100. výročí ČSR", na kterém jsme pracovali většinu tohoto týdne. Průběžnou práci, hotové výtvory a prezentace některých skupin naleznete opět v galerii https://jarovlis.rajce.idnes.cz/ Troufám si tvrdit, že se plakáty dětem opravdu povedly :-)

Jak jste si již mohli všimnout, hodnocení tělesné výchovy pomocí vybarvených smajlíků v notýsku již probíhá. Vaše domluva u některých dětí pomohla a některá zlepšení jsou již patrná.

Nakonec Vám překládám předběžnou kalkulaci Školy v Přírodě, která bude probíhat, jak jsem již informovala na třídních schůzkách, 23 - 26.4. 2019 v Penzionu Ekosport (http://www.ekosport.cz/).
Předběžná cena na 28 žáků vychází (ubytování + doprava) 2000Kč. Cenu na odměny, oběd během výletu a vstupné upřesním na další třídní schůzce.

Prosím, kdo si nepřeje nebo nemá zájem, aby se jeho dítě zúčastnilo ŠvP, dejte mi včas vědět, je možné, že se tak změní cena pro ostatní účastníky (možnost menšího autobusu apod.)
Ostatní prosím, aby zaplatili zálohu 400Kč do 9. 11. 2018.

Ve čtvrtek 1.11. nás čeká Vlastivědná procházka po Praze 3, prosím, aby děti měly s sebou batůžek, pití, "lítačku" a oblečení adekvátní počasí a pobytu venku.

 

Děkuji a přeji Vám krásné podzimní prázdniny, 

Olga Lišková

 

 


Ve třídě se vyskytly vši, prosím o kontrolu.

Děkuji za spolupráci, 

Olga Lišková

 


Milí rodiče, 

prosím, aby si děti přinesly v pondělí na Pracovní činnosti nasbírané barevné listy, ideálně přes noc vylisované, budeme s nimi dále pracovat (bohužel jsem zapomněla dětem toto sdělit v pátek).

V úterý se konají třídní schůzky, prosím, pokud máte zájem se mnou individuálně konzultovat Vaše dítě, budu Vám dostupná od 15.15 - do 17.00 (před samotnou třídní schůzkou), jen mi prosím pošlete e-mail, v kolik by se Vám schůzka hodila. Třídní schůzky od 18h mají charakter převážně informační a zaměřují se na celou třídu jako celek.

Děkuji a přeji hezkou neděli, 

Olga Lišková

 


Milí rodiče, 

ráda bych vám představila práce vašich dětí, které jsme dělali v prvním školním měsíci. Fotografie prací byste měli najít v následujícím odkazu, pokud by se zobrazení nedařilo, dejte mi prosím vědět, pokusím se s tím poprat. :-)

https://jarovlis.rajce.idnes.cz/

Příští týden nás čeká první akce mimo třídu, ve středu 10.10. jdeme na besedu do Vozovny, doprovod je zajištěný z ŠD. Doufám, že se akce bude dětem líbit.

A 16.10. se na Vás budu těšit na třídních schůzkách, prosm o podepsání TS v žákovské knížce. 

Ještě bych Vás ráda informovala, dětem jsem to několikrát připomínala: každý žák odprezentuje za čtvrtletí jednu přečtenou knihu (podle podoby, na kterou jsou zvyklí z loňských let). Další přečtené knihy zpracují pouze jako zápis knihy, autora a 2 věty, o čem kniha je (lístečky jsou k dostání u mě). Někteří žáci mají toto již slněno i dopředu.

Všechny další organizační věci a zhodnocení prvního měsíce společně probereme na společné třídní schůzce.

Děkuji za spolupráci a těším se na Vás, 

Olga Lišková

 


Milí rodiče, 

děkuji Vám za spolupráci a vybavení naší třídní knihovny. Děti si čtení vlastních knih velice pochvalují a doptávají se, kdy budeme mít zase chvilku na čtení, což mám velikou radost.

Po zkušenosti během těchto 14 dní jsem se rozhodla pro nový systém bodování a hodnocení dětí během vyučování. S podrobnými pravidly Vás děti v pondělí seznámí prostřednictvím týdenních plánů, kde vše bude důkladně vysvětleno.

Hlavním principem (a důvodem vzniku) hodnocení je odměnit děti, které své povinnosti, úkoly a aktivity plní (často více než) na 100%, a motivovat ty žáky, kteří na své povinnosti tolik nedbají, případně opakovaně porušují nastavená pravidla.

V "akcích třídy" jsou již aktualizované informace o programech, které letos navštívíme (zatím ty nejbližší a potvrzené). Vstupné bych začala vybírat cca 14 dní před konáním programu.

 

Děkuji Vám za spolupráci a přeji hezký víkend, 

Olga Lišková

 


 

Milí rodiče, 

školní rok s dětmi zahájíme 3.9. v jejich (nyní už naší) kmenové třídě - ve druhém patře na konci chodby.

První třídní schůzka proběhne 5.9. v 16.30 v kmenové třídě. Seznámila bych Vás se svými záměry a cíli, které jsem si předsevzala na tento školní rok. Jak plánuji s dětmi pracovat, co nás čeká za akce a celkové naplánování vzájemné spolupráce.

Zároveň zde budu vybírat peníze do třídního fondu, ze kterého se budou financovat pracovní, klasické sešity a další pomůcky nebo vstupné na některé akce: jedná se o částku 1000Kč.

Pokud se nebudete moct dostavit, můžeme se individuálně domluvit na zkráceném setkání, kde bych Vás informovala o závěrech třídní schůzky.

Dále přikládám seznam pomůcek na výchovy, vybavení penálu atd.

Pro zájemce bude od září realizovaný Matematický kroužek (Hejného metoda), podrobnější informace jsou na hlavní stránce.

Pokud byste měli nějaké nejasnosti nebo dotazy, jsem Vám dostupná na e-mailu.

Budu se těšit na Vás a Vaše děti v září. Krásné léto,

Olga Lišková

Zobrazeno: 14281