název-ZŠ Jarov cesta-ZŠ Jarov strom strom-pravý
ptáček-levý
ptáček-pravý
písmo-MŠ Jarov MŠ Jarov písmo-ZŠ Jarov ZŠ Jarov ptáček pravý East Jarov
beruška škola

Stránky tříd MŠ

Vítejte na stránkách MŠ

otevřete

Caption Title Here

Vítejte na stránkách ZŠ

klikněte

Stránky školní družiny

Vítejte na stránkách ŠD

klikněte

Caption Title Here

Vítejte na stránkách ŠJ

klikněte

Vítáme vás na stránkách l.B

P1010175

Milé děti, vážení rodiče!

Na těchto stránkách se budete dovídat novinky ze života naší třídy, probrané učivo a plánované akce.

Na spolupráci s Vámi se těší paní učitelka Hanka Kačírková!


28-06-2019

Vážení rodiče!

Naposledy se hlásím ze stránky třídy I.B, i když už doma máte vlstně druháky!

Doufám, že jste první vysvědčení pořádně oslavili! Aby i to druhácké bylo tak pěkné, nezapomeňte přes prázdniny dětem připomenout psaní deníku, čtení a nějaké to počítání.
Velmi děkuji za milé dárky a květiny!

Ještě bych Vás ráda informovala, že nás opouštějí paní Lišková a Maskaluková ze školní družiny, proto dojde ke změnám. Naši třídu pravděpodobně převezme pan Novák s paní Pacalajovou.

Novinky a informace budu opět psát poslední srpnový týden - již na stránkách II.B.

Užijte si dovolenou a 2. září se budu opět těšit na setkání s Vašimi dětmi i s Vámi!

Hanka Kačírková


23.06.2019

Informace k poslednímu školnímu týdnu:

- Měli bychom mít doma všechny osobní věci - výkresy, ručníky, TV, staré učebnice a sešity, výtvarné potřeby (krabice na VV zůstaly ve třídě, stejně tak modelovací podložky, modelína, špejle, paleta, úložný box a plastová krabice do lavice s drobnými pomůckami, razítka). Prosím o doplnění výtvarných potřeb ve stejném rozsahu, není třeba kupovat nic navíc. V září si je děti uloží do svých krabic. Na podzim prosím funkční lepidlo.

- V úterý nám II.B předá vybrané učebnice, děti si je donesou domů na obalení. Přinesou je v září. Vyberu Malé čtenáře.

- Dětem vyberu ŽK, vrátím ve 2. třídě.

- Ve středu navštívíme Dům národnostních menšin, kde paní Viera Kučerová a pan Martin Matějka z Dlouhé sehrají česko-slovensky Hrubínův Špalíček - loutkové divadlo. Sraz v 7.55 před školou, odchod v 8.00 od školy, s sebou batoh, doklad MHD, svačinu a pití, reflexní vestu. Přezůvky do šatny u TV (WC!). Návrat do 11.40 hod. (nejspíše dříve).

- Ve čtvrtek se v 8.30 hod. rozloučíme v tělocvičně s žáky 5. ročníků (vystoupení pěv. sboru, slavnostní vyřazení páťáků).
Potom bude následovat rozloučení ve třídě. Děti si mohou přinést něco na mlsání.

- V pátek žáci dostanou vysvědčení, ve třídě budou 1. vyučovací hodinu. Od 8.45 do 14 00 hodin bude fungovat školní družina. Oběd bude vydáván od 11.00 hodin.

Nevyzvednutá vysvědčení budou uložena v kanceláři školy. Úřední den během prázdnin bude středa, nejlépe po předchozí tel. dohodě.

Nástup do školy je stanoven na pondělí 2.9.2019. Již v přípravném týdnu od 26.8. na stránkách II.B naleznete informace o organizaci prvního školního týdne.

V případě nejasností pište :-).

Dodatek k rozvrhu:

- Půlené vyučování bude příští rok probíhat opět v pondělí a úterý, zůstává paní Pacalajová.
- Doprovod na plavání je zajištěn novou kolegyní p. Soukupovou. Plaveme celý rok od září, řeště případné bradavice, lékařské zprávy o osvobození z plavání či jiné úlevy včas!
- AJ budou stále vyučovat p. Homolová a Zahálková.

Další informace:

- Výlet k Rokytce byl "bezva", až na to horko. Podařilo se nám i opékat, hrát si a krmit nutrie.

- Máme rezervovanou školu v přírodě od 1.6. do 5.6.2020 v prověřeném penzionu U Horejšů na Zadově (Šumava). Podrobnosti ohledně platby neznám.

Úkoly na prázdniny:

- číst vlastní knihy

- psát prázdninový deník, nejlépe pár vět po týdnech nebo zapisovat zajímavé akce, formát dobrovolný (informace proběhly na TS)

- nezapomenout počítat do 20

 

Zdraví Hanka Kačírková

 


20.06.2019

Rozvrh na příští školní rok 2019/20 - koncové hodiny

PO     do 12.35 hod.

ÚT     do 12.35 hod.    LEAP

ST     do 11.40 hod.

ČT     do 11.40 hod.    LEAP ,  SZ

PÁ     do 11.40 hod.    3. a 4. hodinu plavání

 


14.06.2019

Učivo probrané do pátku 14.6.2019

Malý čtenář - str. 11, 91

Malá písanka 4. do str. 28

Matematika - 2. díl do str.  55, 57 - 59, částečně 61

Prvouka
 - Hotovo :-)

 - číst vlastní knihu

Další informace:

1. Velké poděkování panu Matějičnému, paní Sochové a Zedníkové za krásné čtení v rámci projektu Celé Česko čte dětem.
   V pondělí se budeme těšit na čtení paní Rakové.

2. V pondělí 4. vyučovací hodinu bychom se měli zúčastnit náhradního "Dne dětí". Za nepříznivého počasí bude akce zrušena. Dětem se budou hodit sportovní boty a oblečení.

3.Na středu plánuji procházku v Hrdlořezích s opékáním "něčeho" u Hořejšího rybníka. Odchod v 8.00 od školy, sraz VENKU (toaleta u TV, přezůvky do skříně v šatně TV). S sebou pláštěnku. doklad MHD a reflexní vestu, batoh se svačinkou a pitím, podaří-li se nám najít dřevo a rozdělat oheň, budeme opékat vuřty, chleba, rohlíky, ovoce...). Projdeme se kolem Rokytky, vyzkoušíme hřiště v Zeleném městě. Volte raději sportovní oblečení a obuv. Nezapomeňte na pokrývku hlavy. Děti nastříkejte repelentem (klíšťata a jiný hmyz). Do školy se vrátíme na oběd, počítám, že se vrátíme do 13.30, možná dříve. Za nepříznivého počasí zůstaneme ve škole. Doprovod by měla tentokrát zastat paní Lišková.

4. Knihy půjčené ze školní knihovny měly být vráceny do pondělí 10.6. Pokud děti ještě mají nějakou vypůjčenou školní knihu, v pondělí přinesou!

5. Ve čtvrtek 20.6. bychom si rozdali staré sešity a výkresy, děti by si odnesly  i vybavení na VV. Prosím o 2 igelitové tašky. Obsah krabice na VV odnesou v nich, krabice zůstanou přes prázdniny ve škole. Prosím o doplnění spotřebovaných výtvarných potřeb přes prázdniny. Nekupujte trojúhelníky s ryskou, tuš, tužku č. 3, notýsky, sešity, dostanou je v září. V pátek by odnesly cvičební úbor.

6. Přes prázdniny ve škole zůstávají ŽK a diktátové sešity, děti je dostanou ve 2. třídě. Budu je vybírat poslední školní týden.

Děti budou také odevzdávat Malé čtenáře a učebnici na HV + sešit Jak se loví gorila (měly by je mít ve školních boxech).

Před prázdninami dostanou učebnice do druhého ročníku, přes prázdniny obalí. Pracovní sešity budou dostávat postupně na začátku druhé třídy.

7. Na středu 26.6.2019 jsem ještě domluvila loutkové divadlo - Špalíček Fr. Hrubína v podání herců V. Kučerové a M. Matějky. Některé pohádky jsou ve slovenštině. Představení je zdarma, začíná od 9.00 hodin v Domě národnostních menšin u I.P.Pavlova. Pokud by nás někdo mohl doprovodit, dejte mi prosím vědět.

Sluníčkový víkend přeje Hanka Kačírková!

 


07.06.2019

Učivo probrané do pátku 7.6.2019

Malý čtenář - str. 48 - 51, 31 - báseň číst

Malá písanka 4. do str. 24

Matematika - 2. díl do str.  58

Prvouka
 - do str. 77

 - číst knihu, procvičovat rozklady čísel

Další informace:

1. Děkuji paní Bolckové za doprovod do Planetária. Několik dětí přišlo bez batohu a dokladu na MHD ...

2. Ve středu 12.6. by se měl opakovat Den dětí (4. hodina, dráha na školním hřišti), sportovní oblečení.

3. Ve středu 12.6. přijde číst dětem paní Sochová, ve čtvrtek 13.6. přjde  paní Zedníková a v pondělí 17.6. paní Raková. Děkujeme za Váš čas!

4. Ve čtvrtek 13.6. se koná charitativní akce v atriu školy (od 16.00 hodin) - viz. pakáty a výzvy paní Barešové ohledně pomoci. Všichni jste srdečně zváni.

5. V pátek 14.6. se budeme fotografovat, cena fotografie á 40,- Kč (objednám všem, i když někdo bude chybět, zaplatím z TF).

Skupinky á 35,- Kč, minimální počet odebraných fotografií 2 ks. Prosím ev. lístečky kdo s kým a peníze předem.

6. V úterý 18.6. se koná ped. rada, měly by být uzavřené známky. Tentokrát budu schovívavá, všichni udělali velký kus práce, sami nejlépe víte, jak na tom děti jsou, nechte je přes prázdniny něco procvičovat. Mezi dětmi se začínají rýsovat velké rozdíly (hlavně v pracovním tempu).

7. Ve středu 19.6. plánuji výlet - pojede s námi paní Lišková. Podrobnosti příští týden.

8.  Ve čtvrtek od 17.30 proběhne vystoupení školního sboru pro rodiče přihlášených žáků ve školní družině.

9. Fotoročenky by měl fotograf dodat ve středu 12.6.

10. Dnes jsme zkusili napsat, co si dětí pamatují z domácího úkolu (čtení). Je smutné, že mnoho dětí vůbec nečetlo. Děti stručně odpovídaly na 4 otázky z textu.

Pěkný víkend přeje H. Kačírková!

 


31.5.2019

Učivo probrané do pátku 31.5.2019

Slabikář - HOTOVO!!!

Malá písanka 4. díl do str. 19

Matematika - 2. díl do str.  52 + kostičky str. 53

Prvouka
 - do str. 73

 - číst knihu, procvičovat rozklady čísel

 

Další informace:

1. Příští týden bude mít studijní volno paní Pacalajová. Třída bude spojena. V pondělí si napíšeme opakování z PRV (tělo, adresa !!! , kalendář, hodiny). V úterý test z M (učebnice).

2. V případě pěkného počasí se podíváme do sběrného dvora v Malešické - nejspíše pátek.

3. Ve středu nás čeká Planetárium - doprovod zajištěn (paní Bolcková). S sebou batoh, S+P, vestu, doklad MHD, přezůvky....  Jako obvykle. Sraz před školou, odchod v 8.00 hodin, návrat snad do 11.40 hodin.

4. Fotoročenky ještě nejsou, čeká se na dodání foto nějakého páťáka. Prosím o trpělivost.

5. Děkuji všem za zaplacení peněz do třídního fondu. Již vesele utrácím :-)!

6. Do akce Celé Česko čte dětem se zapojila Kubíkova babička na 13.6. Nemá ještě někdo z vás či vašich blízkých chuť přijít představit svou oblíbenou knihu?

7. Slavnost Slabikáře

Proběhla během 4 vyučovacích hodin. První hodinu přišel pan ředitel a děti pasoval na "Velké čtenáře", předal jim knihu bajek. Trochu jsme mu četli. Společně jsme si s ním připili na mnoho dalších přečtených knih dětským "šáněm", jak říkaly děti. Potom všichni plnili různě náročné úkoly (viz listy v aktovce). Adam byl hotový za necelou hodinu, někteří to za celé dopoledne nestihli. Většina z nich tvrdila, že to bylo "ízy". Za odměnu dostali kartičku s abecedou, aby ji měli ve škole po ruce, když píšeme a nemohou si vzpomenout, jak se "to" píše. Knihy budeme číst společně na začátku druhé třídy, pečlivě je uschovejte :-). Nevadí, když si ji děti přečtou již nyní nebo o prázdninách.

Zlatým hřebem dopoledne bylo krájení dortu. Doufám, že ho uvidíte na fotografiích, protože to bylo umělecké dílo, které nám spolu s minerálkami a džusem věnovali manželé Vrbovští. Paní Chadimová upekla ještě druhý (zdravý) dort s jahodami. Velké díky! Krájení dortů zabralo celou vyučovací hodinu. Dětem oba moc chutnaly, některé si přidaly i 3x! Hlavně na marcipánu paní cukrářka nešetřila. 

Když už jsme ti čtenáři, necháme Slabikář doma a budeme číst knihu Malý čtenář od Jiřího Žáčka, dětem ji půjčím v pondělí.

Hezky si oslavte Den dětí a nechte čtenáře před spaním číst, co je baví!

Hanka Kačírková

 


24.5.2019

Učivo probrané do pátku 24.5.2019

Slabikář - do str. 101

Malá písanka 4. díl do str. 11 + 14,15

Matematika - 2. díl do str.  49 + 51

Prvouka
 - do str. 71

- číst knihu, procvičovat rozklady čísel

 

Další informace:

1. V úterý budeme vyrábět prezentaci na charitativní slavnost, prosím o fotografie dětí, pokud ještě někdo nepřinesl.

2. Již jsem objednala  sešity a výtvarné potřeby na příští rok, děkuji většině z vás za včasnou platbu do TF. Ještě zbývá objednat pracovní sešity.

3. V příštím týdnu nás ve středu čeká oslava Dne dětí - na školním hřišti vyrostou "prolézačky", za nepříznivého počasí bude akce zrušena.

4. V pátek se rozloučíme se Slabikářem, pasovat děti přijde pan ředitel, bude dort :-).

5. Výlet do Chuchle nelze z kapacitních důvodů zookoutku uskutečnit, vymyslíme jinou alternativu.

6. V ŽK mají děti zapsané známky ze čtení s porozuměním u běžného čtení, něděste se. Četli krátký článek,  vybírali odpovědi z textu. Nacvičujeme schopnost si zapamatovat přečtené a přemýšlet o obsahu. 

Snad sluníčkový víkend přeje Hanka Kačírková!


16.05.2019

Učivo probrané do pátku 17.5.2019

Slabikář - do str. 98

Malá písanka 4. díl do str. 6

Matematika - 2. díl do str.  48

Prvouka
 - do str. 67

Další informace:

1. Děkuji za účast na třídních schůzkách a za již provedené platby do TF.

2. Lesy hl. m. Prahy jsem ohledně návštěvy zookoutku oslovila, zatím bez odpovědi.

3. Prosím o malou fotografii na tablo - do úterý 21.5.

4. Doprovod do Planetária je již díky paní Bolckové zajištěn.

5. Přihlášky do ŠD na příští školní rok odevzdávejte paní vychovatelce v ŠD, měly by být podepsané oběma rodiči.

Zdraví Hanka Kačírková

 


9.5.2019

Učivo probrané do pátku 10.5.2019

Slabikář - do str. 94

Malá písanka do str. 28 + 32

Matematika - 2. díl do str.  44

Prvouka
 - do str. 65

 

Další informace:

1. V úterý 14.5.2019 se koná od 18.00 hodin třídní schůzka. Třídní důvěrník a zájemci se mohou sejít s vedením školy v klubovně ŠD od 17.35 hodin.
Netřídní učitelé budou k dispozici od 17.00 do 18.00 hodin.

2. Děkuji paní Simonetti za doprovod do Toulcova dvora. Počasí vyšlo, zvířátka se nám ukázala v celé své kráse. Jen škoda, že někteří měli s sebou aktovku a nečtou si zprávy na webu :-).

Užijte si Den matek a v úterý na viděnou!

Hanka Kačírková


3.5.2019

Učivo probrané do pátku 3.5.2019

Slabikář - do str. 91

Malá písanka do str. 25 (3 řádky)

Matematika - 2. díl do str.  43

Prvouka
 - do str. 63

Domácí úkol: M - 5´oprava + podpis

                    SL 91 (číst, kreslit)

                    P 24,25 - dokončit

 

Další informace:

1. Děkuji všem za zpětnou vazbu k hodnocení v ŽK str. 40, někteří hodnocení ještě ani nepodepsali.

2. Ve sběrové akci jsme skončili na pěkném 7. místě, děkujeme!

3. Dnes nemělo 12 dětí z 24 domácí úkol ve Slabikáři :-(. 

4. V pondělí odcházíme do Toulcova dvora v 7.50, pozdě příchozí se budou učit v jiné třídě (nahlásí se u pana zástupce).

   Sraz před školou (přezůvky a toaleta u tělocvičny), s sebou batoh, svačinu a pití, doklad na MHD, vestu, PLÁŠTĚNKU (ne deštník), teplé oblečení a obuv. Návrat cca do 12 hodin. Doprovod p. Simonetti. (Odchod do ZOO se ŠD ve 12.30 hod.).

5. V úterý 14.5.2019 se od 18.00 hodin konají třídní schůzky. Třídní důvěrník a zájemci se mohou zúčastnit schůzky s vedením školy v 17.35 v klubovně ŠD.

Zdraví Hanka Kačírková


26.04.2019

Učivo probrané do pátku 29.4..2019

Slabikář - do str. 88

Malá písanka do str. 19 (18 vynechat)

Matematika - 2. díl do str.  41

Prvouka
 - do str. 60

Domácí úkol: číst

Další informace:

1. Děkuji všem, kteří se podíleli na sběrové akci. Výsledky zatím nejsou k dispozici.

2. Při včerejší návštěvě knihovny přibyli další čtenáři, děkuji, že děti ve čtení podporujete.

3. Testy 
    ČJ - 3 části = 3 známky v ŽK (opis, přepis, skládání vět, práce s textem - odpověď na otázky podle textu)

    M - +,- v oboru 20, slovní úloha, porovnávání čísel, zvětšení čísel o ...

Testy k nahlédnutí u mne po domluvě nebo na třídních schůzkách.

4. V pondělí 6.5.  jdeme do Toulcova dvora na celé dopoledne (Mláďata na statku). Prosím o doprovod.

Hezký víkend přeje Hanka Kačírková!


22.4.2019

A ještě na doplnění ...

1. Děkujeme všem, kteří poslali vajíčka na školní "Vajíčkovník". Jistě jste si ho v atriu školy všimli! Některá vejce byla opravdu originální a dala spoustu práce.

2. Opomněla jsem připomenout čtvrteční návštěvu knihovny Vozovna. Odchod hned po AJ, návrat do 11.40 hodin. Budeme besedovat na téma Jak se dělá kniha se zaměřením na ilustrace (v návaznosti na naši pohádkovou knížku ilustrací).

3. V úterý by si děti měly odnést v ŽK čtvrtletní hodnocení, prosím zpětnou vazbu.

H. Kačírková


17.04.2019

Učivo probrané do pátku 17.4..2019

Slabikář - do str. 86

Malá písanka 3. díl do str. 15 + str. 32

Matematika - 2. díl do str.  37

Prvouka
 - do str. 58

Dú: číst vlastní knihu

 

Další informace:

1. Děkuji za doprovod na mimoškolní akce paní Zedníkové a panu Nejedlému. Planetárium i divadlo jsme si užili!

2. Děkuji všem za zaplacení fotoročenky.

3. Připomínám sběr papíru!

4. Ve čtvrtek po AJ odcházíme do knihovny na povídání o knížkách. Děti přijdou s aktovkou bez vestiček a dokladů na MHD.

5. Opět se množí zapomínání a pozdní příchody. Také stále častěji řeším kázeňské přestupky. Prosím o dohled a domluvu.

Sluníčkové Velikonoce přeje Hanka Kačírková


11.04.2019

Učivo probrané do pátku 12.4..2019

Slabikář - do str. 86

Malá písanka 3. díl do str. 15

Matematika - 2. díl do str. 35 + 37

Prvouka
 - do str. 56

 

Další informace:

1. V pondělí 15.4.2019 půjdeme do Planetária napořad Anička a nebešťánek - Jarní příběh. Sraz v 7.50 ve třídě, odjezd v 8.00 hodin, návrat do 11.40 hodin. S sebou batoh, svačinu, pití, doklad MHD, reflexní vestu, přezůvky, penál. Doprovod zajištěn. Cena 75,- Kč - hrazeno z TF.

2. V úterý budou děti hodinu až dvě spojené, učíme se podle rozvrhu.

3. Ve středu navštívíme Divadlo U Hasičů - pořad Pomlázka se čepejří. S sebou viz výše. Doprovod zajištěn, odchod od školy v cca 8.40 hodin, návrat do 11.40 hodin. Cena 80,- Kč - hrazeno z TF.

4. Od čtvrtka 18.4. mají děti volno, do školy půjdeme v úterý 23.4.2019.

5. Připomínám sběr starého papíru - středa a čtvrtek po Velikonocích (viz níže).

6. Děkuji za včasnou platbu fotoročenek, hotové by měly být do měsíce.

7. Čeká nás hodnocení za 3. čtvrtletí - testíky z M, ČJ a PRV.

Příjemný víkend přeje Hanka Kačírková


09.04.2019

Sběr papíru

Ve dnech 24. a 25.4. se uskuteční sběr starého papíru. Kontejner bude otevřený po oba dny od 7.00 do 8.00 hodin a od 14.00 do 15.00 hodin.

 


5.4.

Učivo probrané do pátku 5.4..2019

Slabikář - do str. 82 (F)

Malá písanka 3. díl do str. 11

Matematika - 2. díl do str. 33

Prvouka
 - do str. 55

Dú:  Číst ve Slabikáři str. 82
       PRV - 54,55 - úkol na celý týden, zapisovat k jednotlivým dnům, co dělám odpoledne. Odevzdat v PO 15.4. (ev. 16.4.)

Další informace:

1. V pondělí 8.4. budu na pokračování školení. Režim bude jako minulý týden.

2. Ve škole se opět objevily vši.

3. Děkuji všem za obrázky do kalendáře. Vzhledem k zápisům do 1. ročníku jsem ho ještě nedala svázat, ale povedl se (až na několik "hluchých" dvojic).

4. Psali jsme opakování z PRV - jarní rostliny, části těla rostlin, jarní měsíce. 22 dětí uspělo na výbornou, max 1/2. Ostatním se moc nedařilo, přestože jsme si správné řešení před testem řekli a látku opakujeme pořád dokola. Věděli jste, že jarní měsíc je např. září a  leden? A to nám stále jejich názvy visí na nástěnce...

5. Blíží se mimoškolní akce -  15.4. Planetárium, 17.4. Divadlo U Hasičů.  Na pondělní akci mám již doprovod zajištěný (p. Zedníková), prosím někoho z vašich řad o doprovod do divadla ve středu. Děkuji.
(18.4. mají děti prázdniny).

6. Dnes jsme se fotografovali na Fotoročenky, od úterý 9.4. můžete začít posílat peníze (200,- Kč). Hotové budou cca za měsíc. Konečně jsme byli ve škole všichni! Snad dětem zdraví vydrží!

Příjemný víkend přeje Hanka Kačírková!

 


29.03.2019

Učivo probrané do pátku 29.3.2019

Slabikář - do str. 80 (G)

Malá písanka 3. díl do str. 5

Matematika - 2. díl do str. 30
                      pracovní list - pouze str. Sčítání, levá str. celá, pravá 1. cvičení

Prvouka - do str. 53

Dú:  Oprava + podpis diktátu, číst Slabikář, vystřihnout písmeno G

Další informace:

1. V pondělí jsem na celodenním školení. Suplovat bude 2 hodiny paní Toufarová a 2 spojí p. Pacalajová.

2. Na úterý připomínám obrázky na výrobu kalendáře (viz rozdělení dětí - úkoláček).

3. Fotografování proběhne v pátek 5.4. dopoledne. Peníze zatím neposílejte.

4. V úterý cca ve 13 hodin odcházíme na obvodní kolo Pražské snítky - týká se Ninky a Elišky. Návrat kolem 17 hodiny. Děti si můžete vyzvednout dříve v kinu Aero.

5. Tento týden jsme psali diktát, zdá se, že by třetina dětí měla "jít na ušní". Nebyl lehký, ale vše jsem diktovala a opakovala mnohokrát (velká písmena, i/y, znaménka za větou, počet slov ve větě ...). Přesto děti psaly po svém. Prosím opravit přes víkend.

Užijte si slíbený sluníčkový víkend!

Hanka Kačírková

 


Učivo probrané do pátku 22.3.2019

Slabikář - do str. 76

Malá písanka 2. díl hotovo

Matematika - 2. díl do str. 28 - orientace v řadě 0 - 20, rozklad čísel na desítky a jednotky

Prvouka - do str. 52 + pracovní list měsíce v roce (stříhat, lepit)

Dú:  číst Slabikář, vystřihnout písmeno Ch

Další informace:

1. V úterý jsme viděli krásný balet Labutí princezna, děkuji za doprovod paní Vrbovské.

2. Ve čtvrtek se Eliška zúčastnila pěvecké soutěže "Jarní petrklíč", umístila se ve stříbrném pásmu, gratulujeme!

3. PRV - začali jsme učivo o čase (kalendář, měsíce, roč. období, dny v týdnu, později hodiny...). Jsme již velcí školáci, budeme psát i z PRV malé testíky.
V příštím týdnu rozdělím děti do 12 týmů a budeme vyrábět třídní kalendář. Každý tým dostane za úkol vyrobit jednu stranu kalendáře, tudíž shromáždit obrázky, které se váží k danému měsíci (dvojice zaplní plochu cca poloviny A4, raději tedy malé obrázky). 

4. Přikrmování ptáčků jsme již ukončili, neposílejte již žádné ptačí pamlsky. Děkuji všem, kteří přes zimu přispěli.

5. Změna termínu fotografování - 5.4.2019.

Hezký víkend a doufám, že se příští týden již sejdeme ve větším počtu :-)! Tímto zdravím všechny marody!

Hanka Kačírková


15.03.2019

Učivo probrané do pátku 15.3.2019

Slabikář - do str. 73

Malá písanka 2. díl -  do str. 27 + str.32

Matematika - 2. díl do str. 25

Prvouka - do str. 51

 

Dú:  číst Slabikář, vystřihnout písmeno Ž, Ř

Další informace:

1. V úterý se konalo školní kolo pěvecké soutěže Pražská snítka. V 1. kategorii bodovala Ninka na druhém místě a Eliška tuto kategorii vyhrála. Obě postupují do obvodního kola (2.4.2019 od cca 13.30 v kinu Aero). Velká gratulace!

2. Ve středu byla uzávěrka výtvarné soutěže "Voda pro život". Z naší třídy se Zuzanka umístila na třetím místě a kategorii prvních tříd vyhrála Lenička. Gratulujeme!

3. V úterý 19.03.2019 jdeme do Divadla U Hasičů na představení Labutí princezna. Sraz ve třídě, s sebou batoh, svačinu, pití, doklad na MHD, reflexní vestu, penál, přezůvky, úkoláček, EATS. Odchod cca v 8.40 hodin, návrat snad do 11.40 hodin. Doprovod zajištěn.

4. Dnes jsme místo TV krmili ptáčky a pozorovali jarní květiny. Děti jsou velmi nastydlé, prosím, neposílejte je, pokud to bude možné, do školy se zvýšenou teplotou, velkým kašlem a zelenou rýmou. Ve třídě se také vyskytly neštovice, sledujte zdravotní stav vašich dětí.

Hezký víkend přeje Hanka Kačírková


8.3.2019

Učivo probrané do pátku 8.3.2019

ČJ - osmisměrky (nakopírovaný list), opakování psaní a čtení

M - procvičování probraného učiva

PRV - Veselé zoubky

Dú: Vystřihnout písmeno Š

Další informace:

1. Dnes proběhla soutěž ve zpěvu - třídní kolo. Ač byla dostatečně dlouho avizovaná, mnoho dětí se tvářilo, že o ní neví ... Nicméně se našlo téměř 20 statečných, kteří zazpívali lidovou píseň. 

Porota složená z dětí s mým právem veta rozhodla takto:

Do školního kola postoupí Eliška, Zuzanka, Lukáš, Ninka a Julinka. Gratulujeme!

Bylo by třeba, aby děti měly v záloze ještě jednu píseň na vyžádní poroty. Soutěž se koná v úterý 12.3.2019 od 13.30 ve třídě IV.A, děti přijdou po angličtině cca ve 14.00 hodin.

2. Velké poděkování patří Adamovi a Leničce, kteří se chopili iniciativy a přinesli z domova krásné obrázky k vyhlášené soutěži o vodě!

3. Prosím ještě zbývající děti, aby přinesly podepsaný lístek ohledně fotoročenky. Dále prosím rodiče, kteří si fotoročenku nepřejí, o vyjádření (mailem), zda jejich dítě smí nebo nesmí na fotoročence figurovat na památku pro ostatní spolužáky.

Fotografování proběhne dne 2.4.2019 během vyučování.

4. Týden bez učebnic děti absolvovaly, od pondělí tedy prosím vše, jak jsme zvyklí (i s úkoly) :-).

5. 19.3. v úterý bychom měli navštívit Divadlo U Hasičů - Labutí princeznu. Prosím o případný doprovod.

Maminkám a babičkám přeji hezký svátek (MDŽ) a příjemný celý víkend všem!

Hanka Kačírková


6.3.2019

Informace k dění ve třídě:

1. Ve čtvrtek 7.3. první hodinu proběhne ve třídě program "Veselé zoubky" (zdarma).

2. V pátek proběhne třídní kolo pěvecké soutěže - stačí jedna lidová píseň, v případě postupu do školního kola si dětí opráší druhou, počítám, se již zúčastním. Školní kolo proběhne v úterý 12.3. cca od 13.30, naše děti po angličtině.

3. Děkuji za vrácení dotazníků k Fotoročenkám - minulý pátek byla většina pro, budeme se tedy fotografovat. Datum zatím není stanoven. Peníze ještě neposílejte!

4. Ve čtvrtek 7.3. odpadá předmět Sborový zpěv.

Všechny zdraví a na děti se těší Hanka Kačírková!


2.3.2019

Učivo probrané do pátku 1.3.2019

Slabikář - do str. 69

Malá písanka 2. díl -  do str. 23 + str.32

Matematika - 2. díl do str. 21

Prvouka - do str. 49

Další informace:

1. Vzhledem k mé nepřítomnosti nevím, jak suplující pojmou Týden bez učebnic (projekt v celé škole), raději dětem učebnice dejte a týden bez učebnic si uděláme po mém návratu.

2. Soutěž ve zpěvu snad proběhne dle plánu v pátek 8.3. Doufám, že již budu schopná přijít.

Vás i všechny děti zdraví Hanka Kačírková!

 


21.02.2019

Učivo probrané do pátku 22.2.2019

Slabikář - do str. 65

Malá písanka 2. díl -  do str. 21

Matematika - 2. díl do str. 18

Prvouka - do str. 47 + str. 49

: PRV - nakreslit nebo nalepit obrázky mazlíčků  str. 47, 49
       Vystříhnout písmeno B, C

 

Další informace:

1. Návštěva knihovny proběhla hladce, dětí bylo 20, byly moc hodné. Domů si odnesly přihlášky pro případ, že byste byli ochotni s nimi do knihovny chodit.

2. Fotoročenky - viz informace níže.

3. Začátkem března proběhne soutěž ve zpěvu - děti si připraví jednu lidovou píseň, v případě postupu si vyberou ještě druhou.

4. Ve třídě se přes prázdniny vyskytla spálová angína.

 

Hezký víkend přeje Hanka Kačírková

 


20.02.2019

Fotoročenka

Milí rodiče,

dnes přišla nabídka na výrobu fotoročenky pro první a páté třídy. Děti dostaly letáček s náhledem (většinou je tam fotografie celé třídy, jednotlivých oddělení v lavicích, fotografie žáků o přestávce a portréty dětí s informacemi, které si máte možnost zvolit na zmíněném letáku(přezdívka, záliby, úspěchy...).

Prosím o jeho navrácení do školy do pátku. Zaškrtnete-li ANO, vyplňte všechny další údaje dle vlastního uvážení (případně připojte zvláštní papír), vyberete-li NE, vyplňte jméno dítěte, abych věděla, komu návratka patří. Chybějící žáci dostanou letáček v pondělí.

Cena fotoročenky je 200,- Kč a výroba je možná při zájmu více než poloviny žáků (cca 15 dětí z naší třídy).

Děkuji za spolupráci a přeji hezký den!

Hanka Kačírková


19.02.2019

Návštěva knihovny 20.2.2019

S sebou aktovku, Slabikář, písanku a Matematiku, penál, úkoláček, ŽK, svačinu a pití, přezůvky (vše necháme ve škole). TV odpadá, vypraný úbor budeme potřebovat v pátek.
Doklad MHD a vesta nejsou nutné, půjdeme pěšky po svačině. Odchod cca v 9.10 hodin, návrat do 11.40 hodin.

Pokud máte doma pro děti vyplněnou přihlášku do knihovny, děti ji mohou vzít s sebou.

Hanka Kačírková

 

8.2.2019

Učivo probrané do pátku 8.2.2019

Slabikář - do str. 60

Malá písanka 2. díl -  do str. 19

Matematika - 2. díl do str. 15

Prvouka - do str. 46

: 1) Naučit se svoji adresu a 1 telefonní číslo na rodiče zpaměti

       2) Dokončit str. 60 ve Slabikáři

       3) Pracovní list na ČJ

       4) Číst doma cokoli

       5) Přinést vypraný ručník a cvičební úbor

       

 Další informace:

 1. Soutěž v recitaci  - školní kolo

Děkuji všem dětem za reprezentaci třídy. Byli jsme velmi úspěšní:

Eliška 1. místo + postup do obvodního kola (6.3.2019 cca od 13.00 hodin v Atriu na Žižkově)

Elly a Adam 3. místo - bez postupu

2. Děkuji panu Chadimovi za tonery do barevné tiskárny!

3. V ČJ (sluníčkový sešit) jsme začali psát opravy, stačí napsat znovu slovo, ve kterém je chyba. Prosím, podepisujte dětem sešity, abych věděla, že jste známky (a hlavně chyby) viděli. Děti velmi často zapomínají čárky, znaménka za větou, velká písmena. Vše několikrát opakuji - neposlouchají. Je důležité, aby se naučily po sobě práci zkontrolovat.

4. Množí se opět zapomínání, zapisuji ho do ŽK - rubrika chování. Počet zapomenutí je nad puntíkem označený číslicí.

Užijte si s dětmi zasloužené volno!

Zdraví Hanka Kačírková


31.1.2019

Učivo probrané do pátku 31.1.2019

Slabikář - do str. 55

Malá písanka  hotovo, odevzdat bez obalu

Malá písanka 2. díl -  do str. 17

Králíci - str. 8 - číslice 9 celá stránka

Matematika - 2. díl do str. 11

Prvouka - do str. 45

Dú:  Slabikář - trénovat čtení
        Oslavit vysvědčení :-)!

 

Další informace:

1. Recitační soutěž 

 Všichni se zúčastnili se ctí, vybrali si pěkné básničky, bylo těžké vybrat jen několik postupujících. Bylo mi líto, že je nemohu poslat dál všechny. Známkovaly děti s mým právem veta. V ŽK mají zapsanou jedničku s písmenem B (báseň).

Do školního kola postupují tito recitátoři:
Eliška, Elly, Ninka, Adam J., Marek a Kubík

Koná se v úterý 5.2. 2019 cca od 14 hodin. Děti si vyzvedne paní uč. Kaňková nebo Pelcová v ŠD po angličtině. Předpokládaný konec nulté kategorie cca ve 14.30 hodin. Pokud by se nemohl někdo z nich zúčastnit, dejte vědět, nasadíme náhradníky.

2. Děti si dnes odnesly první vysvědčení. Je to pouze výpis, do školy se nevrací. Na konci roku dostanou děti originál.

Všechny chválím, snaží se. Doufám, že jim to půjde i nadále a vylepší i zapomínání. Děkuji za krásné květiny a "léky" na nervy :-).

3. Děkuji za pomoc s výstřižky, skupinová práce se moc povedla, posuďte sami v sekci Akce třídy  - výtvarné počiny.

4. Příští týden nás čeká pracovní snad beze změn v rozvrhu a od 11.2. mají děti týdenní jarní prázdniny.

Hezký víkend přeje Hanka Kačírková!


25.01.2018

Učivo probrané do pátku 25.1.2019

Slabikář - do str. 51

Malá písanka 1. díl - do str. 30

Malá písanka 2. díl -  14

Králíci - str. 7 (číslice 8)

Matematika - 2. díl do str. 8

Prvouka - do str. 43

Dú:  Slabikář str. 51,52 číst

        Podepsat sluníčkový sešit - písmeno D = diktát, O = opis z psacího do psacího písma

        Učit se básničku na soutěž

        Hledat obrázky v časopisech podle přidělené barvy kontejneru (budeme lepit koláž)

        Doplnit PRV str. 43


      

Další informace:

1. Velké poděkování paní Rizové a Nejedlým za další sponzorské dary pro třídu!

2. Recitační soutěž ve třídě proběhne ve středu 30.1.2019 3., možná i 4. hodinu. Každý si připraví jeden soutěžní text. Postupující se zúčastní školního kola v úterý 5.2.2019 asi od 14.00 hodin (zajišťuje p. uč. Kaňková a Pelcová).

3. Na úterní VV prosím pomoci dětem vystříhnout z letáků obrázky výrobků, které se hodí do určeného kontejneru (v úkoláčku barevná tečka). Je možné si přinést i kousky různých materiálů, které půjdou přilepit na čtvrtku, budeme vyrábět koláž na upevnění poznatků o třídění odpadu.

4. Příští týden se vydává vysvědčení ve čtvrtek 31.1.2019 4. vyučovací hodinu. Ten den se učí dle rozvrhu včetně odpoledních aktivit.
V pololetí děti dostanou pouze výpis, který se do školy nevrací.
V pátek 1.2.2019 mají děti jednodenní pololetní prázdniny.

Hezký víkend přeje Hanka Kačírková

 


18.1.2019

Probrané učivo do pátku 18.1.2019

Slabikář - do str. 44

Malá písanka 1. díl - do str. 29

Malá písanka 2. díl - do str. 11, str. 9,10 vynechat

Matematika - celý 1. díl, 2. díl str. 4, obalit, podepsat

Prvouka - do str. 41

Dú:  Slabikář str. 44, někteří doplní str. 43, vystříhnout písmeno R,r

 

Další informace:

1. Děkuji za hojnou účast na TS, zaplacení příspěvku do TF.

Velmi děkuji panu Vrbovskému, který nabídl výrobu dortu na slavnost, panu Chadimovi a Zedníkovi, kteří se přihlásili, že něco vymyslí s barevnými tonery, a hlavně rodině Haltufových, která nám věnovala velký sponzorský dar - černobílou tiskárnu!

2. Dnes jsme absolvovali dvouhodinový program o třídění odpadu. Snad si děti něco zapamatovaly.

3. V příštím týdnu nás čeká program primární prevence (úterý místo VV).

Příjemný víkend přeje Hanka Kačírková


13.1.2019

První případ neštovic ve třídě! Sledujte příznaky u svých dětí, pokud neštovice ještě neměly.

HK


11.1.2019

Probrané učivo do pátku 11.1.2019

Slabikář - do str. 39

Malá písanka 1. díl - do str. 29, str. 26,27 pouze spodní část

Malá písanka 2. díl - do str. 3

Matematika - do str. 57

Prvouka - do str. 39

Dú:  Slabikář str. 39, vystříhnout písmeno V,v + slabiky

 

Další informace:

1 Zvu vás na třídní schůzku v úterý 15.1.2019 od 18.00 hodin, 300,- Kč s sebou, prosím podpis v ŽK str. 2.

2. Ve škole se stále vyskytují neštovice a v některých třídách se opět objevily vši. Z naší třídy nemám hlášený ani jeden případ.

3. Zjišťuji, že děti nemají jasno v písmenech, neumí je přečíst ani napsat. Zkusili jsme diktát - 8 písmen - pouze 5 dětí bez chyby. Čtení je dvojité, pomalé, dlouhé přemýšlení o písmenech. Měli bychom umět číst slabiky a začít je vázat. Často nemají podepsané Slabikáře, že doma čtou.

V příštím týdnu si napíšeme pololetní práci z ČJ - opis, přepis, diktát, spojování apod.,  z M opakování Co už umím. 

4. V pátek 18.1.2019 budeme mít ve třídě 2. a 3. vyučovací hodinu program o třídění odpadu Duchové z popelnic (zajišťuje org. Koniklec, 50,- Kč žák).

5. Děkujeme za příspěvky pro ptáčky, sirup a další pomoc, kterou posíláte!

Klidný víkend přeje Hanka Kačírková!


4.1.2019

Probrané učivo do pátku 4.1.2019

Slabikář - 31 + ozdoby str. 32

Malá písanka do str. 24

Matematika - do str. 53

Prvouka - do str. 36

Dú:  Slabikář str. 31, vystříhnout písmeno D,d

 

Další informace:

Všem bych ráda popřála hodně zdraví, sil, trpělivosti a energie do nového roku!

1. Třídní schůzky - budou se konat v úterý 15.01.2019 od 18.00 hodin. Třídní důvěrník a zájemci se mohou zúčastnit schůzky s vedením školy v 17.35 v klubovně ŠD.

Nejspíše budeme opět vybírat finanční obnos na mimoškolní akce - napíši do ŽK částku.

2. Po vánoční besídce zbyly ve třídě 2 krabičky od salátu a 1 od zmrzliny. Prosím, přihlaste se o ně, pošlu po dětech. Děkujeme za dobroty na besídku, už jsme snědli kolekce a cukroví, máme ještě několik sáčků se slanými dobrotami.

3. V úterý 8.1. budou mít děti zástup, zúčastním se celodenního školení.

Úspěšný rok 2019 přeje Hanka Kačírková


20.12.2018

Probrané učivo do pátku 21.12.2018

Slabikář - do str. 29 - Dú číst tabulky a sloupečky

Malá písanka do str. 19 + 22.23

Matematika - do str. 52

"Králíci" nácvik psaní č. 7

Prvouka - do str. 36, Advent, lidové zvyky

Dú: procvičovat čtení, sčítání a odčítání v oboru 6

   

Další informace:

1. S paní Liškovou velmi děkujeme za účast na naší třídní besídce a přinesené pohoštění. Zbylo toho tolik, že na pátek již není třeba nic posílat.

2. V pátek si děti nemusí nosti učebnice, jen penál a úkoláček, lahvičku, svačinku a dárek do tomboly, pokud se chtějí účastnit losování. Jsem zvědavá, jakým programem mne překvapí:-)!

3. Do školy přijdeme opět ve čtvrtek 3.1.2019!

Pohodové Vánoce bez nehod a nemocí přeje Hanka Kačírková


14.12.2018

Probrané učivo do pátku 14.12.2018

Slabikář - do str. 25 (vyjma str. 23)

Malá písanka do str. 16

Matematika - do str. 48

Prvouka - do str. 36, Advent, lidové zvyky

Dú: procvičovat čtení, sčítání a odčítání v oboru 6

     Vystříhnout písmena T,t, J,j a příslušné slabiky

 

Další informace:

1. V úterý 18.12.2018 půjdeme do Planetária na pořad Anička a nebešťánek - Zimní příběh. Doprovod zajištěn (p. Zedníková). Odchod v 8.00 hodin od školy, návrat cca po 11 hodině. S sebou jako obvykle (batoh, svačina, pití, vesta, doklad MHD) + přezůvky, angličtina EATS, penál v tašce zvlášť (necháme ve škole).

2. V úterý nás čeká třídní besídka. Začátek v 17.00 hodin ve třídě I.B

Děti si vyzvednu z družiny cca v 16 hodin, abychom ještě nachystali třídu. Prosím, pokud již nepůjdou domů, dejte jim velkou svačinu i na odpoledne a dostatek pití (můžeme udělat sirup). Také něco svátečního na převlečení.

Počítejte zhruba s hodinou. Pokud budete chtít ještě posedět, přineste si občerstvení, k dispozici bude káva a čaj. Opustit školu bychom měli cca do 20 hodin. V případě nejasností mne kontaktujte.

3. V žákovské knížce mají děti hodně známek ze čtení - nenechte se mýlit, jsou to známky převážně z tichého čtení s porozuměním - za splněné úkoly ve Slabikáři. Pokud tam mají vykřičníky, znamená to, že cvičení neuměly samostatně vyřešit.
Při ústním zkoušení jsem zjistila, že někteří nepoznávají písmena, nespojují je do slabik, neumějí slabiku přečíst najednou, používají tzv. "dvojí čtení" - pro sebe, potom nahlas. Přes víkend mají hodně úkolů na čtení, je třeba zautomatizovat oko - mozek - ústa, orientovat se v textu.

4. V písance jsem zkusila, jak to dopadne, když dětem práci vysvětlím, ale nepíšeme společně po řádcích, nýbrž každý sám podle svého tempa. Někteří se s tím poprali velmi statečně, písmena znali, věděli, kam mají psát a co mají psát. Ti méně pozorní nevěděli co, ale věděli kam. Někteří dosud nepochopili princip linek a pomocných linek, nepamatovali si správné tvary písmen a neuměli pomocí autodiktátu napsat slovo vyjádřené obrázkem do správných linek... O kvalitě písma ani nemluvím. Až děti přinesou sešit, podívejte se na str. 14.

5. Na pátek chystáme tombolu a vánoční zvyky (viz informace z 23.11.).

6. Moc děkujeme za příspěvky pro ptáčky sešlo se hodně lojových koulí i semínek, do Vánoc máme vystaráno. Sýkorník od pana Matějičného již visí na zahradě, doufám, že si ho sýkorky oblíbí!

7. Závěrem bych Vás ráda pozvala na další předvánoční akci - V.B si připravila "Živý Betlém" za doprovodu dětí z pěveckého sboru. Vystoupení začíná ve středu 19.12. v 18.30 hodin.

Nepřehánějte to s úklidem a pečením! Užijte si advent!

Hanka Kačírková

 

7.12.2018

Probrané učivo do pátku 7.12.2018

Slabikář - do str. 16

Malá písanka do str. 9

Matematika - do str. 43 + 45, 2,3/46

Prvouka - do str. 36, Advent, lidové zvyky

Dú: procvičovat čtení, sčítání a odčítání v oboru 5 (6)
       PRV str. 36 - obrázek
      přinést peníze nebo sady fotografií

Další informace:

1. Děkuji paní Vrbovské za doprovod na loutkové divadlo Turecký ostrov.

2. Děkuji všem za příspěvky na krmení ptáčků, ve středu jsme poprvé přikrmovali. Také děkuji panu Matějičnému za zhotovení budky pro ptáčky. V této činnosti budeme pokračovat celou zimu. Pokud si na ptáčky vzpomenete při nakupování, budou jistě rádi!

3. Ve středu se na naší škole rojili malí čerti, andělé i Mikuláš. Nadělovali sladkosti, ale také četli z knihy hříchů! Leckterý žáček se netvářil statečně, ale básničky a písničky vše spravily.

4. Dnes dostaly děti domů sadu fotografií. Prosím v pondělí 250,- Kč za 1 sadu  nebo vrátit celou sadu neporušenou zpět.

5. Ve čtvrtek 13.12. přijede do školy anglické divadlo. Do tělocvičny se půjdeme podívat 2. vyuč. hodinu. 50,- Kč platím z TF.

6. Všechny vás srdečně zvu na sobotní slavnost, kterou organizují vyučující výtvarných kroužků, dramatický kroužek a školní družina. Akce začíná ve 14 hodin vernisáží dětských prací, jimiž ožije školní půda, od 15 hodin začnou dílničky pro rodiče s dětmi v budově ŠD, zároveň se tamtéž otevře kavárna. V 16 hodin se pak slavnostně rozsvítí stromeček v atriu školy.

Pokud možno klidný předvánoční čas přeje Hanka Kačírková


30.11.2018

Probrané učivo do pátku 30.11.2018

Živá abeceda - hotovo kromě č.6d
Slabikář - do str. 11

Malá písanka do str. 3

Matematika - do str. 39

Prvouka - do str. 35

Dú: procvičovat čtení, sčítání a odčítání v oboru 5

Další informace:

1. V pondělí nás čeká slovenské divadlo v Domě národnostních menšin. Odchod cca v 8.30 hod. , návrat cca do 11.hodin. Doprovod zajištěn.
S sebou batoh, svačinu, pití, vestu, doklad MHD, penál, přezůvky.

2. Tento týden jsme absolvovali představení U Hasičů, naše děti se chovaly hezky (oproti cizím dětem v divadle), zaslouží pochvalu. Díky za doprovod paní Vrbovské.

3. Peníze za fotografie (250,- Kč/sada) posílejte až po jejich zhlédnutí, zatím žádné peníze nevybíráme.

Příjemný začátek adventu přeje Hanka Kačírková

 


28.11.2018

Doprovod do Planetária je také zajištěn, děkuji mamince Kubíčka.

 


25.11.2018

Doprovod na akce 28.11. a 3.12. je díky mamince Matyase zajištěn.

HK


23.11.2018

Probrané učivo do pátku 23.11.2018

Živá abeceda - do str. 81 + tiskací písmena S - I

Matematika - do str. 35 + 37

Prvouka - do str. 31

Dú: Procvičovat sluchovou analýzu a syntézu slov, hláskovat slova, poznat, zda slovo obsahuje či neobsahuje hledanou hlásku.

Další informace:

1. Děkuji vám za zpětnou vazbu v ŽK k hodnocení za I. čtvrtletí.

2. Příští středu 28.11. jdeme do divadla U Hasičů na program Vánoční stromeček. Odchod ze školy po 1. hodině, s sebou batoh, svačinu, pití. penál, doklad MHD, reflexní vestu, přezůvky.
Prosím někoho z řad rodičů či prarodičů o doprovod. Dějte mi, prosím, vědět mailem. Děkuji.

3. Ve čtvrtek 29.11. proběhne avizované fotografování jednotlivců. Děti včera dostaly kartičku, na které prosím zaškrtnout a podepsat souhlas s fotografováním, nebo napsat nesouhlasím s fotografováním, podepsat a poslat do školy co nejříve. (GDPR :-)).
Pokud po vyfotografování nebudete sadu chtít, můžete ji vrátit.

4. Blíží se čas Vánoc a s ním i čas besídek. Na schůzkách jsme se domluvili na setkání naší třídy s vámi. Bohužel, družinová klubovna je vytížená, "besídku" tedy plánujeme s paní Liškovou na 18.12. (úterý) cca od 17 hodin (upřesníme) v naší třídě 1. B. (Změna proti minulý týden avizovanému čtvrtku). Budeme rády, když se budete podílet na malém občerstvení (vzorky cukroví, slané dobroty. My zajistíme varné konvice a skleničky, pro děti bychom z TF koupily nějaké to "šampáňo". Zbylé občerstvení bychom využili na třídní besídce v pátek 21.12.

Třídní besídka proběhne dopoledne při vyučování. Bylo by pěkné, kdyby si děti připravily něco, čím pobaví ostatní - hra na nástroj, kouzelnická vystoupení, scénky, vtipy, takové "Ukaž, co umíš".
Jelikož Ježíšek chodí u Vás doma, ve škole bychom nadílku pojali jako tombolu. Děti mohou přinést jeden dárek - ne moc drahý, třeba, co doma nevyužijete. Kdo dárek přinese, bude moci losovat o jiný.

Občerstvení nechám na Vás - cukroví, slané mlsání, nakrájené ovoce nebo zeleninu, něco k pití apod. Uvidíme, kolik toho zbude z úterý.

5. V pondělí 3.12. se zúčastníme slovenského představení v Domě národnostních menšin u I.P.Pavlova (pohádka Turecký ostrov), prosím, přemýšlejte také, kdo by nás mohl doprovodit. A do třetice ještě do Planetárie dopoledne 18.12. před besídkou. Na 13.12. objednala p. Homolová do tělocvičny divadlo v AJ, doprovod nebude nutný :-).

Klidný předadventní víkend přeje Hanka Kačírková

 

 


16.11.2018

Probrané učivo do pátku 16.11.2018

Živá abeceda - do str. 73
                      - vystříhnout písmeno I,i,í + slabiky

Matematika - do str. 31

Prvouka - do str. 27

Dú: číst str. 72, 87

      vyjádření k hodnocení v ŽK

      vystříhnout písmeno I,i,í + slabiky si. li  mi, pi, sí,lí, mí, pí

Další informace:

1. Ve sběrové soutěži jsme se umístili poslední. Nejlepší sběrač ze třídy byl Kubík! Gratulujeme!

2. Děkuji paní Nejedlé za doprovod na velmi pěknou besedu se spisovatelkou Ester Starou a za pořízení fotografií. Děti by Vám měly přinést přihlášku do knihovny (není to povinné, ale myslím, že jsou teď ve věku, kdy je knihy zajímají a dychtí po čtení, je to zadarmo).

3. Vysvětlivky k známkování: známka v kroužku je z většího testu či písemné práce, vykřičník znamená, že se něco nepovedlo a nechtěla jsem  psát špatnou známku, jednička podtržená ohlašuje práci bez chyby. Jednička "s fouskem" (mínus) je se objeví při drobných nedostatcích. Jelikož máme čtvrtletí, začnu do ŽK používat i dvojku.

4. I. čtvrtletí je za námi, v ŽK vzadu mají žáci hodnocení. Do řádku "Vyjádření rodičů" prosím napište, jak 1. čtvrtletí vnímáte očima rodičů.

5. Příští týden v úterý nás čeká program Žilo, bylo jedno město (10,- Kč na žáka). Do třídy místo VV přijde lektor ze sdružení Koniklec (program zaměřený na ekologii).

6. Vánoční besídku plánujeme s paní Liškovou nejspíše na poslední čtvrtek u nás ve třídě nebo v klubovně ŠD. Pokud již odjíždíte na dovolenou, dejte mi vědět, abych s vašim dítkem nepočítala na sólo apod.
My zajistíme program a varnou konvici, pohoštění (vzorky cukroví) je na vás :-).

Užijte si sváteční víkend!

Hanka Kačírková

 


Probrané učivo do pátku 9.11.2018

Živá abeceda - do str. 63 + str. 87, 2 cvičení
                      - vystříhnout písmeno E,e, é + slabiky s písmeny 

Matematika - do str. 29 (rozklady čísel)

Prvouka - do str. 25 (Obec)

"Králící" - vše kromě číslic 6 - 9

 

Další informace:

1. Děkuji všem za účast ve sběrové akci.

2. Úterní výlet (až na jízdu autobusem) se vydařil, děti byly hodné a poslouchaly. Snad si to užily.

3. Ve čtvrtek 15.11.2018 půjdeme do knihovny Vozovna na besedu se spisovatelkou E. Starou. odchod v 9.45 od školy, návrat cca na 5. vyuč. hodinu. S sebou děti nic nepotřebují, půjdeme pěšky bez batohů. Doprovod p. Nejedlá.

4. Plánované předvánoční výlety nebudu organizovat, máme hodně mimoškolních akcí v Praze a ŠD pořádá několik výletů i pro 1. ročníky.

5. V úterý 20.11. přijde lektorka ze sdružení Koniklec - program Žilo, bylo jedno město se koná u nás ve třídě 3. a 4. hodinu, vstupné 10,- Kč zaplatím z TF.

H. Kačírková


5.11.2018

Připomínám zítřejší "výlet" do Muzea hl. m. Prahy na výstavu a výtvarnou dílnu. Děti nemusí mít ŽK, úkoláček, domácí úkoly, čtení i PRV přinesou ve středu. Přezůvky a EATS necháme ve škole.

Dále připomínám sběr papíru (úterý, středa).

Děkuji Kačírková

 


Probrané učivo do pátku 2.11.2018

Živá abeceda - do str. 57 + str. 86
                      - vystříhnout písmeno U,u, ú, ů+ slabiky s písmeny u,ů

Matematika - do str. 25/1,2

Prvouka - do str. 21 ovoce a zelenina

"Králící" - str. 18

Další informace:

1. Děkuji všem za vzorky ovoce a zeleniny na výstavu.

2. Při práci se skládací abecedou jsem zjistila, že děti nemají v pořádku desky s písmeny, některá chybí ( hlavně slabiky), písmenka mají uspořádána chaoticky. Desky putují domů a prosím o přeskládání - stejá písmena na sebe, stejné slabiky na sebe, děti je mají po jednom, tudíž plné desky. Písmen bude ještě moc. Při skládání v tom chaosu nemohou najít správnou slabiku a písmeno.

3. Dnes jsem zkoušela několik žáků ze čtení (str. 86). Většina četla plynule, ale našli se tací, kteří si pletli písmena, četli po písmenech, potom spojovali do slabik, používali tzv tiché čtení. Tent způsob děti později zdržuje a čtení není plynulé. Je třeba od začátku získat správné návyky, zlozvyky se potom hůře odnaučují. Při čtení pomáhá dětem podložka (pomocníček), ukazování prstem, obloučky pro vázané čtení...  Umíme 7 písmen, děti by je měly bezpečně poznat a nezaměňovat.

4. V úterý 6.11.2018 půjdeme na výtvarnou dílnu slovenského ilustrátora Vladimíra Krále , která se koná v Muzeu hl. m. Prahy. V rámci dílny je možnost muzeum si prohlédnout. 
Odjezd v 8 hodin od školy, návrat snad do 11.40 hodin, doprovod paní Pacalajová.
S sebou batoh, svačinu, pití, doklad MHD, reflexní vestu, čip na oběd. Učebnice na EATS a přezůvky necháme ve škole.
Vše je zdarma.

5. Připomínám sběr starého papíru - 6.11. a 7.11. od 7.00 do 8.00 hodin, od 14.00 do 15.00 hodin.

Hezký víkend přeje Hanka Kačírková


26.10.2018

Probrané učivo do pátku 26.10.2018

Živá abeceda - do str. 53
                      - vystříhnout písmeno O,o + slabiky s O (i dlouhé)

Matematika - do str. 23

Prvouka - do str. 20, ovoce a zelenina
                děti mohou přinést vzorky na vystavku

"Králící" - str. 32,33
"Pejsek" - číslice 0

Další informace:

1. Dnes jsme se zúčastnili výstupu projektu třídy V.B k výročí založení ČSR.

2. Ve středu jsme měli třídnickou hodinu, vyplynulo z ní mnoho poučného (naučil jsem se zpracovat míč, naučila jsem se, jak být kamarádka, ale také že některé děti ubližují ostatním) Budeme s tím i nadále pracovat.

3.Děti si na prázdniny nesou domů vyprat ručníky a TV. Po prázdninách nás snad nečeká nic mimořádného a budeme se učit podle rozvrhu.

4. Děkuji za listy na VV, bylo jich tolik, že jsme je zpracovávali ještě ve středu místo ČJ. Práce byly velmi zdařilé.Také proběhla kontrola  výtvarných prací ze strany vedení školy, dostali jsme pochvalu :-).

Užijete si prázdniny a sváteční neděli, pokud budete v Praze, vezměte děti podívat se po stopách historie. Už se těším, co mi budou ve středu povídat.

Hanka Kačírková


19.10.2018

Probrané učivo do pátku 19.10.2018

Živá abeceda - do str. 43
                      - vystříhnout písmeno L,l + slabiky s a,á

Matematika - do str. 18+1/19

Prvouka - do str. 17 jehličnaté stromy a keře
                Dú - 2 listy - frotáž (děti vysvětlí), nalepit na str. 17

"Králící" - str. 28,29 - horní klička
"Pejsek" - číslice 1,2,3,4,5 bez řádků s nulou a sedmičkou

Další informace:

1. Děkuji všem za účast na TS a včasné zaplacení peněz do TF.

2. Na VV (úterý) - listy (vylisované, nepřeschlé a nezkroucené, přiměřená velikost - budeme tvořit skřítky podzimníčky).

3. Ve středu jsme byli na návštěvě ve školní knihovně, hodně dětí si vypůjčilo knihu. Knihy se vracejí cca do měsíce, případně se po domluvě s paní Liškovou lhůta prodlouží. Knihovna je otevřená v pondělí o velké přestávce.

4. Ráda bych Vás informovala o výskytu vyrážky virového původu ve třídě, provází ji zvýšená teplota, je prý nakažlivá, ale ničím se neléčí - jak přišla, tak odejde. Sledujte zdravotní stav vašich dětí.

Příjemný víkend přeje Hanka Kačírková


12.10.2018

Probrané učivo do pátku 12.10.2018

Živá abeceda - do str. 37
                      - vystříhnout písmena S,s,M,m,A.a a slabiky sa, ma i v dalších variantách (do školy do zásobníku)

Matematika - do str. 17

Prvouka - do str. 15 - listnaté stromy

"Králící" - do str. 31, 28,29 vynechat
"Pejsek" - do str. 3 - bez nuly

Další informace:

1. V pondělí 15.10. jdeme poprvé do divadla U Hasičů na Kocourka Modroočka. Doprovod zajištěn.

   Začátek v 9.30, návrat do cca 11.30 hodin, vstupné 80,- Kč hradím z třídního fondu.

   S sebou: batoh (aktovku nepotřebujeme), svačinu, pití, reflexní vestu, doklad na MHD (Lítačka, OP ...), přezůvky a penál. Děti dostaly vyjímečně úkol na víkend - papír se "slzičkmi", přibalí ho také do batohu.

2. V úterý nebudou děti půlené, paní Pacalajová spojí obě půlky ve třídě.

3. Třídní schůzka se koná v úterý 16.10. v 18 hodin, schůzka s vedením školy pro třídního důvěrníka a pro zájemce se koná v 17.35 minut v "Červené" družině.

4. Ve středu se půjdeme 4. hodinu (místo TV) podívat do školní knihovny, kde budeme besedovat o knížkách s paní Liškovou. Děti si budou moci knihy i vypůjčit, školní knihovna bývá otevřená v pondělí o velké přestávce.

5. Hodně dětí zapomíná úkoly a nemá podepsané notýsky, prosím o každodenní kontrolu.

6. Děkuji všem, kteří pomohli dětem nasbírat přírodniny na výstavku a "zaváření".

7. Dětem se moc pěkně povedla jabloň při VV, uvidíte na schůzkách :-).

Příjemný víkend přeje Hanka Kačírková

 


05.10.2018

Probrané učivo do pátku 5.10.2018

Živá abeceda - do str. 31

Matematika - do str. 16, dvojky na str. 15 nepsat

Prvouka - do str. 14, dolepit nebo dokreslit plod, list, větve,kůru 

"Králící" - do str. 17 + str. 19 - 27 uvolňovací cviky - zápěstí, loket rameno, správné sezení
"Pejsek" - druhá strana Králíků - číslice 2, poslední řádek ne

Další informace:

1. V pondělí 8.10. nás čeká beseda s Policií ČR - 2. vyučovací hodina.

2. Zavařujeme podzim - do velké láhve ukládáme podzimní suché plody, šišky, větvičky. Do láhve se vejde omezené množství, ať děti nenosí šišky apod. po kilech :-). Mohou přinést na výstavku větvičky stromů, kůru.

3. V ŽK str. 2 mají zapsanou třídní schůzku, prosím o podpis. Na TS prosím další příspěvek na mimoškolní aktivity.

4. Děti nesou domů sadu písmen (už to začíná... :-( ). Prosím vystříhnout jenom velké a malé písmeno Ss a Mm, podepsat každé a poslat do desek na písmena nebo poslat v deskách, pokud jsou ještě doma. Slabiky sa, si apod. zatím nestříhat.

Zbytek sady zůstane doma!

Hezký víkend přeje Hanka Kačírková

 


27.09.2018

Probrané učivo do pátku 27.9.2018

Živá abeceda - do str. 21

Matematika - numerace 1 - 5, do str. 14, Dú dopsat jedničky :-(

Prvouka - do str. 1

"Králící" - do str. 17 + str. 22 + str. 24,25 - uvolňovací cviky - zápěstí, loket rameno, správné sezení
"Pejsek" - druhá strana Králíků - číslice 1 (nulu ne)

Další informace:

1. V pondělí se 2. vyučovací hodinu zúčastníme programu prevence Bezpečný kontakt se psy, cena za třídu je 1050,- Kč, uhradím z TF.

2. Od tohoto týdne  již děti v pondělí a v úterý půlíme na ČJ a M (paní Pacalajová), druhá polovina bývá v některé učebně ve ŠD.

3. Prosím zapisovat do ŽK všechny absence - i zaspání :-).

4. Prosím o dohled, aby děti měly ořezané pastelky v penále.

5. Již si můžete zapsat do diáře k datu 16.10. třídní schůzky (od 18.00 hodin), třídní důvěrník dochází na schůzku s vedením školy cca v 17.40 hodin.

Příjemný prodloužený víkend přeje Hanka Kačírková


21.09.2018

Probrané učivo do pátku 21.9.2018

Živá abeceda - do str. 17

Matematika - numerace 1 - 5, do str. 11

Prvouka - do str. 10

"Králící" - do str. 14 - uvolňovací cviky - zápěstí, loket rameno, správné sezení

Další informace:

1.  Některé děti nemají stále v pořádku krabici na VV - doplněnou dle seznamu.

2. Domácí úkoly by děti měly psát pastelkami, ne tužkou nebo gel. fixy. Je nutné ručičku uvolňovat, brzy začneme psát číslice.

3. Moc prosím, abyste dětem nadepsali v úkoláčku další stránku - datum týdne od - do... Děkuji.

4. Od pondělí 24.9. budeme mít "půlené" vyučování, děti budou rozdělené podle skupin v povinné angličtině. Jedna polovina se bude učit v budově ŠD s paní Pacalajovou.

Hezký víkend přeje Hanka Kačírková


 14.09.2018

Probrané učivo do pátku 14.9.2018

Živá abeceda - dopravní výchova do str. 9 nahoře

Matematika - numerace 1 - 3 do str. 8

Prvouka - Ve škole, do str. 7

"Králící" - do str. 9 - uvolňovací cviky - zápěstí

Další informace:

1. Velké poděkování za rozstříhání číslic a složení kostky :-)!

2. Prosím 3 rodiče o podepsání ŽK - str. 4,5.

3. Prosím o kontaktní e-mail, pokud jste tak ještě neučinili. Ostatním děkuji!

4. Informace z povinné AJ (p. Homolová, Zahálková) hledejte na našich stránkách po rozbalení záložky 1.B pod rozvrhem hodin. Sledujte také  ŽK - str. 26.

5. V Akcích třídy dole najdete někdy i obrázky z VV.

    První hodina VV proběhla hekticky, děti v krabicích nemají pomůcky podle seznamu, chyběly vodové barvy, voskovky, pomůcky byly nevybalené z originálního obalu, tudíž nepodepsané... 

Děti zatím pracují se zájmem, hezky zpívají, ale jsou hodně upovídané, snad se to brzy usadí.

Užijte si víkend bez úkolů!

Zdraví Hanka Kačírková


 10.09.2018

1. Informace ze ŠJ

Dnes mají děti v ŽK na straně 27 vlepený proužek ze ŠJ, na kterém jsou přihlašovací údaje do systému přihlašování obědů.

Za jménem dítěte - první číslo = Uživatelské jméno
                        - druhé číslo = Heslo

 

2. Dále prosím o podpis ŽK - str. 4,5.

3. Zítra dám dětem domů "oříšek" pro rodiče - složit kostku na matematická kolečka. Kostka se skládá ze dvou částí, jde otevírat a slouží jako krabička pro úschovu koleček. Nevěřili byste, kolik nepodařených oblepených kostek, které nešly otevírat,  jsem již viděla :-).

4. Také děti dostanou matematické číslice, prosím označit monogramem nějakým popisovačem DVD - zalaminováno.

5. Několik dětí nemá obal A4 na M, ŽA a PRV, pošlete po dětech, zvládnou je obalit samy.

Zdraví Hanka Kačírková


07.09.2018

Probrané učivo do pátku 7.9.2018

Živá abeceda - cesta do školy str. 4,5

Matematika - vybarvování květin str. 4

Prvouka - pravidla chování ve škole i mimo školu

"Králící" - str. 2 - Kotě

Další informace:

Tak máme zasebou první školní týden, podle ohlasů dětí se jim zatím do školy chtělo a těšily se.

Naučili jsme se hodně nových věcí ze života prvňáčka - zdravení, poprosit a poděkovat, tykání a vykání, jak si říci o slovo... Prohlédli jsme si celou školu od sklepa až po půdu, už nikdo nezabloudí. Také umíme nové písničky (Když máš radost, Kočka leze dírou, Ivánku náš, Chovejte mě, má matičko) a básničku Vesele do školy. Kreslili jsme, poslouchali pohádky o pejskovi a kočičce, připomněli si pravidla bezpečnosti na silnici, cvičili jsme postřeh a paměť, orientaci v prostou (vpravo, vlevo, nahoře, dole...). I na tělocvičnu došlo.

1. Příští týden se budeme učit 4 hodiny, ještě nebude EATS, ve čtvrtek již začíná sborový zpěv.

2. V úterý budeme potřebovat pomůcky na VV, pošlete!

3. Dvanácti dětem chybí v ŽK podepsané Řády (str. 4,5). ŽK mám nyní u sebe, doplňte do úterý).

4. Při absenci prosím zapisovat omluvenku na str. 34.

5. Prosím označit čipy do jídelny jménem. Pokud ho ještě nemáte, pořiďte u paní hospodářky ráno před 8 hodinou nebo pošlete peníze po dětech.

Spousta dětí ještě nemá uhrazené stravné!

6. Děkuji všem za sponzorské dary, skříně jsou plné :-)!

7. Prosím o pravidelnou kontrolu notýsku - podpis.

8. Nezapomeňte na kontaktní maily, prosím!

Příjemný víkend přeje Hanka Kačírková

 


5.9.2018

Vážení rodiče,

děkuji vám za dosavadní spolupráci a za materiální pomoc třídě.

Mám prosbu ohledně ŽK - většina rodičů nepodepsala Školní řád a hodnocení (str. 4,5 - každou stranu zvlášť).
Také jsem dostala velmi málo kontaktních e-mailů.

Dále bych prosila dodat vyplněné dotazníky, pokud jste tak již neučinili.

TV budeme potřebovat na pátek, VV nejpozději v úterý, někteří přinesli pomůcky nepodepsané a neoznačené.

Dnes jsme strávili dopoledne s Pejskem a Kočičkou, děti plnily úkoly a kreslily. Téměř polovina dětí nedrží tužku správně, prosím, dohlédněte na to, i když si doma kreslí pro radost.

Děti jsou zatím šikovné!

Zdraví Hanka Kačírková

 


Organizace 1. školního dne a dalších týdnů:

3.9.2018 - slavnostní zahájení školního roku v atriu školy v 8.00 hodin

8.00 - 8.45 děti v kmenové třídě

                 rodiče strávníků v ŠJ přihlásí děti ke stravování v jídelně u paní hospodářky Z. Košátkové

8.50 - děti odcházejí do ŠD nebo domů (v ŠD hlídají netřídní učitelé)

       -  rodiče se zúčastní třídní schůzky s třídní učitelkou a vychovatelkou ŠD, paní Bc. Olgou Liškovou

Na schůzku prosím přineste 1000,- Kč na nákup pomůcek a školních potřeb pro vaše děti.

 

2. den - úterý 4.9.2018 vyučování končí v 9.40 hodin, ŠD již bude v provozu

3. - 5. den - středa - pátek - vyučování končí v 10.35 hodin

2. týden vyučování končí v 11.40 hodin

3. týden se budeme učit podle rozvrhu hodin (ČT do 12.35 hodin)

 

Tzv. půlené vyučování bude zajišťovat Bc. Petra Pacalajová, stejně tak 5. vyuč. hodinu PČ ve čtvrtek.
AJ vyučují paní Mgr. Petra Homolová a paní Mgr. Marie Zahálková.

Školní družina přebírá děti po skončení vyučování a denně funguje do 18.00 hodin kromě pátku, to je třeba děti vyzvednout nejpozději do 17.00 hodin.

EATS pro zájemce začne v týdnu od 17.9.2018.

Sborový zpěv (nepovinný předmět) bude vyučován ve čtvrtek od 14.00 do 14.45 hodin od 13.9.2018.

Další nabídku kroužků najdete na našich stránkách a v ŠD.

Hana Kačírková

Zobrazeno: 13819