Vítejte na stránkách l.A

17.9.

Včerejší práce s korálky šla dětem výborně, ale stále musíme trénovat - poslouchat co se má dělat, neskákat do řeči, neprocházet se po třídě

Každý den s dětmi kontrolujeme správné sezení, úchop psacího načiní, prstová rozcvička, včasná příprava na vyučování, pravidla a chování ve škole

Úkoly několikrát opakujeme, zapisujeme do úkolníčku a děláme kroužky u cvičení či celé stránky (a kdo nemá napsáno asi dělá něco jiného)

Dnes někteří dostali svojí první jedničku v matematice !

! Ve škole se objevily vši, tak děti radši zkontrolujte!

Přeji klidný víkend

P.P.

11.9.

Ve středu 16.9. je celotřídní akce v naší třídě "KORÁLKOHRANÍ" najdete v sekci - Akce třídy (hrazeno z fondu, žák/35,-)

- dnes jsem dětem rozdala formulář k vyplnění (alergie a další), prosím o ČITELNÉ VYPLNĚNÍ

- děti si dnes vyzkoušely práci ve dvojicích (velká pochvala za spolupráci)

- některým dětem stále v lavici chybí mazací tabulky, plastové boxíky do lavice, číslice

- dnes dobrovolný úkol na pondělí (přednést prstíčkovou básničku)

Zůstaňte zdraví a přeji krásný víkend

P.P.

8.9.

V souvislosti s potvrzením pozitivity na COVID-19 u zaměstnance školy, dochází k zpřísnění pravidel v organizaci školní docházky -  (karanténa několika tříd ve škole).

Ačkoliv nemá pozitivita přímou návaznost na žáky a pedagogy naší třídy, doporučuji celodenní nošení roušky / respirátoru, tzn. i ve třídě.  Budu kontrolovat, že děti mají 2 roušky na den (1 na sobě a druhou na výměnu) a igelitový pytlík nebo jinou odkládací schránku. Stále budeme dodržovat zvýšenou hygienu rukou, pravidelné větrání.

Prosím rodiče či jiné doprovázející osoby, aby respektovali nařízení ředitele školy o nošení roušek v celém areálu školy, kontaktování pedagogů elektronickou cestou a nová pravidla pro vyzvedávání dětí ze školní družiny.

Sledujte, prosím, pravidelně webové stránky školy a naší třídy.

Doufám, že se naše třída bude držet i nadále, takže buďte opatrní!

- dnes děti vyzkoušely interaktivní tabuli, křídovou tabuli, více a méně

- úkol z matematiky (u cvičení, které je za úkol mají tečku)

- učíme se básničku (prstová rozcvička a uvolnění rukou), ať Vám jí zkusí říci

- i nadále dochází k rozsazování, chápu, že by většina chtěla obsadit přední lavice, ale možnosti jsou omezené, v životě budou      řešit složitější situce, nyní nám trvá velice dlouho, než-li se děti zklidní a začne výuka

Petra Pacalajová

4.9.

AKTUALITY DNE:

První a náročný týden pro prvňáčky máme úspěšně za sebou. Dnes mají děti pochvalu za větší soustředěnost. Pan ředitel upravil dětem židle k vůli psaní a opět s námi prošel školu, aby se nám někdo neztratil.

- proběhla zkouška tělocvičny

- opakování, kde co máme

- pravá a levá ruka

- sezení v kroužku ( co mají rádi, jak se jmenuje kamarád ve třídě)

- první malování

- co přinést v pondělí

Děti už se těší na řádnou výuku, takže od pondělí začínáme (úchop tužky, básnička na rozcvičku prstíčků a bude první úkol). Dětem byl vrácen úkolníček, kde mají 5 razítek na každý den v týdnu. K razítku v daném dni si budou psát úkol (kde nebude nic psáno-úkol v daném dni není).  ! Pokud bude smajlík nebo jiné razítko škrtnuté (asi jsem něco provedl).

!!! Sledujte aktuální zprávy k vůli neustále se měnící situaci související s opatřením Covid 19!!!

!!! Stále nemám od některých rodičů email - na zápisních lístcích není možno rozluštit a je nutno v příštím týdnu vypsat do třídních dokumentů!!!

V pondělí už půjdou děti do třídy samotné - to zvládneme.

Přeji krásný víkend, P.P.

2.9.

Dobrý den,

NOVÉ INFO K ZÍTŘEJŠÍMU RÁNU: Část dětí si odvedu cca 7.45, aby se mohla v klidu připravit.

Druhou skupinu odvede    p. učitelka Soukupová v 7.55 .

ŽK - prosím rodiče o vyplnění rozvrhu hodi (poslední stránka) + obal

Děti bez lístečku půjdou automaticky do ŠD. Kdo chce odejít po vyučování (napište lísteček a děti mi ho předají).

Pomůcky můžete nosit až do pondělí, ať toho není hodně. Zítra si prohlédneme naše školní království, vymalujeme si narozeninové cupcakes a proběhne seznamovací kolečko.

26.8.

Dobrý den,

přináším zprávičky až nyní, jelikož dnes byla další pedagogická porada. Prosím sledujte aktuální zprávy na webových stránkách školy a naší třídy. Sraz prvňáčků (prozatím) bude nejpozději v 7.55 na školním hřišti - okolo školní budovy vpravo. Vzhledem k situaci doprovodí žáčka do třídy pouze jeden rodič ( snažte se doma dohodnout ). Totéž  se týká i třídních schůzek v naší třídě. Příbuzní čekají před školou, aby nedocházelo k mísení s dalšími dětmi. Nezapomeňte si zařídit čipy na oběd (přes okno u jídelny ze strany ulice).

Děti budou mít aktovku ( dostanou sponzorské dárky a další pomůcky ). Vemte přezůvky do družiny a bude-li pršet .

Důležité: úhrada fondu na třídních schůzkách, z bezpečnostních důvodů žádáme rodiče o roušky v prostorách školy

- v 8.55h si Vás vyzvednu " U TOTEMU " cesta k družině (půjdeme společně do třídy)

1.den - do 8.45

2.den - 2 vyučovací hodiny - do 9.45

3.den - 3 vyučovací hodiny - do 10.35

4.den - 3 vyučovací hodiny - do 10.35

2.týden - vyučovaní do 11.40h

3.týden - dle rozvrhu

S pozdravem Petra Pacalajová

21.8.

Zdravím všechny rodiče a moje prvňáčky,

doufám, že jste v pořádku a užíváte posledních pohodových prázdninových dnů.                            Třída je už připravena a čeká na děti.

Připomínám třídní schůzky 1.9. v 9.00, v naší třídě 1.A – 2. patro.

Uvítání prvňáčků bude na hřišti školy (mokrá varianta se řeší). Další informace přinesu po úterní pedagogické poradě (informace se, ale vzhledem k situaci mění ze dne na den).

Přeji hezké dny a těším se na Vás.