Etická výchova

Ve školním roce 2014/2015 byla naše škola úspěšným žadatelem o dotaci z rozvojového programu MŠMT „Podpora implementace etické výuky do vzdělávání v základních školách a v nižších ročnících víceletých gymnázií v roce 2015“.

Získanou dotaci jsme mj. použili na další vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti etické výchovy a nákup pracovních materiálů a metodických pomůcek do výuky.

Etická výchova není na naší škole vyučována jako samostatný předmět, ale je integrována do jednotlivých předmětů ve všech ročnících. Proto se všichni pedagogové školy v roce 2015 zúčastnili vzdělávacího kurzu „Aplikace etické výchovy v pedagogické praxi“ v celkovém rozsahu 40 hodin. Jednotlivá témata etické výchovy si učitelé již nyní zařazují do výuky v rámci jiných předmětů – např. český jazyk a prvouka. V rámci etické výchovy jsme také v roce 2015 realizovali několik projektů.

• v červnu 2015 se školní družina zapojila do charitativní akce EATS „Můžete pomoci“
  • v prvních třídách proběhl v září 2015 adaptační týden, který usnadnil malým školákům přechod z mateřské školy do školy základní. Děti se seznámily s prostředím školy a formou projektového a skupinového vyučování si stanovily pravidla chování ve třídě a ve škole.
  • v prosinci 2015 jsme opět ve spojení s EATS uspořádali dobročinnou sbírku na podporu organizace Domov Sue Ryder.

Bližší informace k dotaci

Žadatel o dotaci: ZŠ a MŠ Jarov, V Zahrádkách 1966 /48, Praha 3 (dříve ZŠ V Zahrádkách)

Název projektu: Další vzdělávání pedagogických pracovníků k posunu mravního vědomí a postojů ve vztahu učitel, žák a rodič

Anotace projektu: Hlavním cílem projektu je zvýšení profesní připravenosti pedagogického sboru v oblasti etické výchovy a podpora dílčích školních projektů na ZŠ a MŠ Jarov.

Projekt reaguje na celospolečenskou situaci, která vyžaduje ze strany školy soustavné a komplexní zvyšování sociálních kompetencí žáků, posilování orientace v mravních hodnotách a utváření zralé osobnosti. Realizační tým projektu: Mgr. Kateřina Petřinová, PaedDr. Stanislav Šebl, pí Oksana Maskaluková, pí Simona Vlasáková.